BİOTREND ENERJİ’YE YENİ CEO 

Biotrend Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Osman Nuri Vardı, eş zamanlı olarak CEO’luk görevini de üstlenecek.

BİOTREND ENERJİ’YE YENİ CEO 
Endüstri 40 Zirvesi

Osman Nuri Vardı, Biotrend Enerji’nin yeni CEO’su olarak atandı. Lisans eğitimini elektrik ve elektronik mühendisi olarak tamamladı. Daha sonra ise üniversitede öğretim görevlisi olarak iş yaşamına başladı. Yurt dışında özel sektör ve yurt içi kamu hizmeti alanlarında aldığı aktif görevlerin ardından, kurucusu olduğu yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üreten şirketlerde yönetim kurulu üyesi ve yönetici olarak çalışmaya başladı. Vardı, yenilenebilir enerji sektörüne ilk adımını Karya Güç Sistemleri Enerji firmasını 2012 yılında kurarak attı. 2017 yılında Biotrend’in kurulmasıyla kurumsallaşma süreci başladı. Bu süre zarfında, içerisinde yer aldığı diğer önemli yatırımlar ise; 2014 yılında Malatya Belediyesi Katı Atık Sahası Çöp Gaz Elektrik Üretim Santrali, 2015 yılında Sivas Çöp Gaz Elektrik Üretim Tesisi ve aynı yıl İskenderun Çöp Gaz Elektrik Üretim Tesisi ve 2016 yılında Malatya-1 Çöp Gaz Elektrik Üretim Tesisi’nin işletmeye alınması süreçleri oldu.

“GELECEĞE VE İNSANLIĞA YATIRIM YAPIYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Vardı, “Biotrend Enerji olarak hayata geçirdiğimiz tüm projelerin hem çevreye hem de ekonomiye yüksek katma değer sağlaması amacıyla çalışıyoruz. Sürdürülebilir bir dünya için yenilenebilir enerji kaynaklarının önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz. Atıkları enerjiye dönüştüren tesislerimiz ile insanların geleceğine ve sağlığına yatırım yapıyoruz.  Bu doğrultuda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevimin yanı sıra CEO’luk görevinin getirilerini de aynı heyecanla devam ettirecek olmanın mutluluğunu yaşıyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2021, 09:19
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını