Bilgili Holding’den önrmli atamalar

Bilgili Holding’in üst yönetiminde önemli değişimler meydana geldi.

Bilgili Holding’den önrmli atamalar
Endüstrideara

Bilgili Holding’e Sinan Temo CEO, Bora Ercantürk COO (Chief Operating Officer) ve BLG Capital’e Giray Boran Managing Director görevine getirildi.

Bilgili Holding CEO’su Sinan Temo

Bilgili Holding’e CEO olarak atanan Sinan Temo, lisans eğitimini Amerika’da California eyaletinin Los Angeles şehrinde bulunan University of Southern California’da endüstri ve sistem mühendisliği üzerine yaptıktan sonra eğitimine New York şehrinde bulunan Columbia Üniversitesi’nde gayrimenkul geliştirme alanında yüksek lisans yaparak sürdürdü.

Profesyonel iş yaşamına, Thor Equities LLC’nin gayrimenkul geliştirme bölümünde analist olarak adım atan Temo, 2013 senesinde BLG Capital’de yatırımlardan sorumlu yönetici olarak çalıştı. Sonrasında Şubat 2016 itibariyle BLG’de yatırımlardan sorumlu direktör görevini icara etti.

BLG Capital’in gayrimenkul fonunun kuruluş ve yatırım süreçlerinde aktif olarak rol alan Sinan Temo, Ritz Carlton Residences, Galataport ve Amanruya projelerinin satın alma, yapılandırma ve geliştirme süreçlerinde görev almıştır.

Bilgili Holding COO’su Bora Ercantürk

Bilgili Holding’e COO olarak atanan Bora Ercantürk, Florida’nin Boca Raton şehrinde bulunan Lynn Üniversitesi’nde uluslararası işletme üzerine lisans eğitimi gördü.

İş yaşamına İstanbul’a dönüp kurucu ortağı olduğu SBO Yatçılık’ta proje geliştirmeden sorumlu olarak adım attı. 2013'ün Kasım ayında Bilgili Holding bünyesinde inşaat departmanında çalışmaya başlayan Bora Ercantürk, proje geliştirme analisti olarak Soho House İstanbul’un proje geliştirme ve ön açılış süreçlerinde çalıştı. Bilgili Holding dışındaki görevlerine 2015 senesinde kurucu ortağı olduğu ve projesini geliştirdiği Bodrum’da bulunan Bella Sombra Oteli ekledi.

Bilgili Holding’in Turizm Otelcilik departmanı direktörü olarak çalışan Bora Ercantürk grubun bünyesinde bulunan W Istanbul, Soho House Istanbul, Amanruya ve BH Airport Otellerinin varlık yönetimini yürütmektedir.

BLG Capital Managing Director’ü Giray Boran

BLG Capital’e Managing Director olarak atanan Giray Boran, lisans eğitimini İstanbul’da Sabancı Üniversitesi’nde mekatronik mühendisliği üzerine yaptı. Sonrasında eğitimini Fransa'da bulunan Grenoble Ecole de Management'da işletme alanında yüksek lisans yaparak sürdürdü.

İş yaşamına eğitim hayatının son döneminde The Coca-Cola Company Eurasia and Africa Group'da analist olarak çalışarak başladı. 2009-2011 seneleri arası UniCredit Group'da yatırım bankacısı olarak görev alan Boran, aynı zamanda Doğu-Orta Avrupa ve Türkiye bölgelerindeki teknoloji, gayrimenkul ve enerji sektörlerindeki müşterilerinin birleşme ve satın alma işlemlerinde çalıştı. Daha sonrasında, MediaMed adlı şirketin kurucu ortağı olarak şirketi İngiltere merkezli bir şirkete sattı.

2012  senesinde BLG Capital yatırım yönetimi ekibine kıdemli yatırım yöneticisi olarak katılan Giray Boran, Şubat 2016 itibariyle BLG’de yatırımlardan sorumlu direktör görevini icra etmektedir.

Giray Boran aynı zamanda Sabancı Üniversitesinde Private Equity üzerine ders vermektedir.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını