BARİLLA TÜRKİYE’YE YENİ GENEL MÜDÜR

Küresel gıda firması Barilla'nın Türkiye üst yönetiminde bayrak değişimi meydana geldi. Ortadoğu, Afrika ve Türkiye’den sorumlu Bölge Başkan Yardımcısı olarak Dubai’deki yeni görevine atanan Piero Mirra’dan sonra Murat Koç, Barilla Türkiye’nin yeni Genel Müdürü olarak belirlendi.

BARİLLA TÜRKİYE’YE YENİ GENEL MÜDÜR
Enerji Zirvesi

Türkiye'deki Bolu fabrikası da dahil olmak üzere, dünya genelinde toplam 30 tesisinde ürettiği ürünleriyle, her gün 100'den fazla ülkede milyonlarca sofraya ulaşan gıda lideri Barilla’nın Türkiye operasyonunda 2019 yılından itibaren farklı sorumluluklar üstlenen ve en son ulusal satış organizasyonunu yöneten Murat Koç, Barilla Türkiye’nin yeni Genel Müdürü olarak görevlendirildi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesini biriren Murat Koç, profesyonel iş yaşamına 2004 senesinde Unilever Türkiye satış departmanında yerel zincirlerden sorumlu satış temsilcisi olarak adım attı. Koç, daha sonra Reckitt Benckiser ve Mars Türkiye bünyesinde çeşitli görevlerde yer aldı. Son olarak Nestle'de stratejik müşteriler kanalının yöneticiliği görevini icra eden Koç, 2019 senesi itibariyle Barilla Türkiye yönetim ekibine Modern Kanal Türkiye Satış Müdürü olarak dahil oldu. Murat Koç, 2020 senesinde ulusal satış organizasyonunun sorumluluğunu üstlenerek, Barilla ve Filiz markalarının birçok kanalda yaygın olarak yer almasına ve pazar payı kazanımına önemli katkılarda yer aldı. 

Murat Koç aynı zamanda, kadınların kurumsal hayatta daha hızlı ilerlemeleri konusunda faaliyette bulunan uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan ‘Lead Network Türkiye’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Komitesi Başkanı’dır. ‘Sales Network’ platformunda da aktif olarak mentörlük yapan Koç, Barilla Türkiye bünyesindeki gönüllü çalışan gruplarından biri olan ‘Hand in Hand (ERG)’  kapsamındaki ‘İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı’ projesinde toplumsal cinsiyet eşitliği ve aile içi şiddeti önleme politikası konularında iç eğitmen olarak aktif rol almayı sürdürmektedir. Murat Koç, evli ve bir evlat sahibidir. 

2002 senesinden itibaren Barilla Grup bünyesinde yer alan ve 2017 senesinden beri Barilla Türkiye’nin Genel Müdürü olan Piero Mirra, bundan böyle Barilla Grup AAA (Asya, Avustralya & Afrika) Bölgesi Başkan Yardımcısı unvanıyla atandığı yeni görevinde Türkiye ve Ortadoğu-Afrika pazarlarından sorumlu olarak Dubai’de görev alacak. 
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını