banner1322
x

Bantboru YKB Siracettin Gider’in iş gündemi…

5 Milyon Euroluk Yatırım İçin Düğmeye Bastık

Bantboru YKB Siracettin Gider’in iş gündemi…
Enerji Zirvesi

Otomotiv ve beyaz eşya üretim sektörlerinde önem taşıyan boru sistemlerinin dünyanın en büyük 5 üreticisinden biri Bantboru, daha fazla kapasite ve istihdam için 5 milyon euro yatırım planlıyor. Yıllık üretimi 80 milyon metreye çıkaracak olan yeni yatırım, 150 kişiye de yeni istihdam olanağı sağlayacak. 

Rekabetçi Performans sloganıyla, kendi alanında dünyanın en önemli 5 kuruluşu arasında yer alan, otomotiv ve beyaz eşya yan sanayinde dünya devleri ile başa baş rekabet eden Bantboru, yatırımları ve küresel ayak izini büyütmeye yönelik hamleleriyle büyümesini sürdürüyor.

DÜNYA DEVLERİYLE REKABET EDİYOR
Kalite ve rekabetin en üst düzeyde önem taşıdığı otomotiv ve beyaz eşya üretimi endüstrilerinde, dünya devi üreticilerin en önemli projelerinde yer almak için, yan sanayide dünya devi olmuş şirketlerle rekabet ettiklerini belirten Bantboru Yönetim Kurulu Başkanı Siracettin Gider, “BMW, Ford, Mercedes, Renault ve Peugeot-Citroen gibi küresel otomotiv üreticilerinin, kendi büyümeleri açısından en önemli programlarında iş ortağı olarak yer alıyoruz. Bu programlar arasında yeni nesil elektrikli otomobiller de yer alıyor. Beyaz eşya tarafında ise, Ar-Ge yeteneklerimiz ve kendi geliştirdiğimiz ürünlerimizle, BSH (Bosch Siemens Hausgerate), Arçelik, Uğur Soğutma ve Bundy Refrigeration ile çalışıyoruz. Dünya devlerinin, milyonlarca üretim rakamına ulaşan projelerine ‘ürün satışı’ gündeme geldiğinde, küresel firmalarla rekabet ediyoruz” şeklinde konuştu.

YÜZDE 30’U AŞAN BÜYÜMEYİ SÜRDÜRMEYİ HEDEFLİYOR
2017 yılında cirosunu, bir önceki yılda yaklaşık yüzde 32 büyüme ile 152 milyon düzeyine çıkaran Bantboru’nun, benzer büyüme ivmesini bu yıl da sürdürmeyi hedeflediğini dile getiren Siracettin Gider, “2018 yılında ihracat odaklı büyüme ile, 200 milyon ciro hedefliyoruz. Eylül ayı içerisinde startını vereceğimiz 5 milyon Euro’luk yatırım planımızla, kapasitemizi artıracağız. Ayrıca halen 560 kişiye sağlamakta olduğumuz istihdama ilaveten, 150 kişiye daha doğrudan istihdam sağlayabileceğiz” dedi.

“YILLIK ÜRETİMİMİZ, DÜNYA ÇEVRESİNDE İKİ TUR ATACAK UZUNLUĞA ULAŞACAK”
Bantboru Yönetim Kurulu Başkanı Siracettin Gider, şirketin üretim tesislerinin, toplamda 30 bin metrekarelik kapalı alana yayıldığını belirtti ve “Bakanlık onaylı Ar-Ge merkezimizi de barındıran üretim tesislerimizde, hammaddeden nihai ürüne kadar tüm prosesleri kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz. Ana üretim tesisimiz, Gebze Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer alıyor. İzmit Köseköy’de, beyaz eşya sektörü için boru imalatı ve kaplama işlemi gerçekleştirdiğimiz ikinci bir üretim tesisimiz daha var. Ayrıca stratejik olarak büyük bir önem taşıyan ve gerektiğinde hızlıca üretim tesisine dönüştürebileceğimiz bir depomuz Almanya’da faaliyet gösteriyor” dedi. 


 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını