Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan’ın iş gündemi…

“Konut satışında faizleri sıfırladık.”

Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan’ın iş gündemi…
Endüstrideara

Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan, kaliteli ve güvenilir projeleriyle adından sıkça bahsettiren Babacan Holding’in gelecek dönem iş gündemlerini anlattı.

Babacan yaptığı açıklamada, piyasalardaki agresif seyredişten olumsuz etkilenmemek adına projelerindeki çalışmalarında hızlarını arttırdıklarını söyledi. Bu ekonomik koşulda durağanlığa gitmeyenlerin başarılı olacağını dile getiren Babacan, gayrimenkul sektöründe lansman ile satış döneminin bittiğinin de altını çizdi.

“Hayal değil, gerçekler satıyor” diyen Babacan, geçmiş dönemdeki örnek daire veya maket üzerinden satışların, projeler bittiği dönemde ne kadar bire bir olsa da müşterinin hayalini karşılayamadığını söyledi. “Bundan dolayı artık tamamen bitmiş, gerçekler satılıyor.” diyen Babacan, satışların uzun vadede ödemeye bırakılmamasının önemine de vurgu yaparak meslektaşlarına yol haritası çizmeyi de ihmal etmedi.

Faizleri sıfırladıklarını da kaydeden Babacan, firma sahiplerinin bu gibi dönemlerde risk almalarını, Türkiye Ekonomisi’ne katkı sağlamak istiyorlarsa projelerini durdurmak yerine tam tersi hızlandırmaları gerektiğini, Babacan Holding olarak kendilerinin de bu yüzden faizleri sıfırladığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 16:23
YORUM EKLE

Omron 3

Çizgi

Dergiler