banner1339
x

AVL Türkiye Genel Müdürü Dr. Umut Genç’in iş gündemi…

Dünyanın Aradığı Mühendisler Türkiye’de Yetişecek

AVL Türkiye Genel Müdürü Dr. Umut Genç’in iş gündemi…
Enerji Zirvesi

AVL Türkiye’nin ileri mühendislik eğitimleri ile donatılmış mühendisleri, 6 aylık sıkı bir eğitimin ardından göreve başlıyor. AVL Türkiye Genel Müdürü Dr. Umut Genç;  otomotiv Ar-Ge mühendislerinin, Türkiye’nin ilk yerli sürücüsüz ve hibrit elektrikli araç teknolojilerinin geliştirilmesinde büyük rol oynayacağını söyledi.

Türkiye’nin ilk yerli sürücüsüz ve hibrit elektrikli araç teknolojilerini geliştirmeye başlayan AVL Türkiye, dünyanın en çok aranan mühendislerini Türkiye’de yetiştirmek için insan kaynağı alanında önemli bir yatırıma imza attı.  Türkiye’nin ileri otomotiv teknolojileri alanındaki global mühendislik üssü olma hedefinde ilerleyen ve 172 kişilik mühendislik ekibini genişletme kararı alan firma, ileri otomotiv teknolojisinde görev alacak, üniversitelerin en başarılı mühendislerini tek bir çatı altında topladı. Yaklaşık 80 üniversiteden makina, mekatronik, elektrik elektronik, kontrol otomasyon ve otomotiv gibi mühendislik bölümlerinden mezun 1300 mühendis ile uzun süren görüşmeler sonucu belirlenen 15 mühendis 6 ay boyunca sıkı bir eğitimden geçirildi.


İlk kez Türkiye’de düzenlenen eğitim programı ile dünyanın aradığı mühendislerin yetişeceğini belirten AVL Türkiye Genel Müdürü Dr. Umut Genç “Geçtiğimiz yıl 75 mühendis aramıza katıldı. Önümüzdeki yıl ise 50 mühendise ihtiyacımızın olacağını söyleyebilirim. Ancak bulunduğumuz sektörde donanımlı mühendislere çok yoğun bir talep var. Dünyanın önemli birçok firması başarılı mühendislere ihtiyaç duyuyor. Biz de kendi insan kaynağımız yetiştirmek ve Türk mühendisleri dünyadaki ileri mühendislik alanına hazırlayabilecek bir eğitim programına başladık. 1300 mühendis arasından istediğimiz kriterlere sahip, Türkiye’nin en başarılı mühendislerini seçtik. Mühendislerimizi tam donanımlı ve görev almaya hazır hale getirdik. Sunduğumuz eğitim programının doğrudan AVL Türkiye çatısı altında endüstrinin uzmanları tarafından tasarlanması, çok ileri konuları kapsaması, odaklı olması ve mühendislerin işe başlamadan bir eğitimden geçmesi bu programı Türkiye’de ve Dünya’da tek kılıyor. Eğitimlerini tamamlayan yeni mühendislerimiz kısa bir zaman içinde AVL Türkiye bünyesinde göreve başlayacaklar.” dedi.


 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını