ATA FREIGHT GROUP’A YENİ CEO

Dünyanın ileri gelen küresel lojistik ve nakliye hizmetleri sağlayıcılarından olan ATA Freight Group’un Operasyondan Sorumlu Başkanı (COO) Matt Goker, CEO pozisyonuna getirildi.

ATA FREIGHT GROUP’A YENİ CEO
Endüstrideara

Dünyanın ileri gelen gelen küresel lojistik ve nakliye hizmetleri sağlayıcısı firmalarından birisi olan ATA Freight Group, kurumda Operasyondan Sorumlu Başkan (COO) olarak görev alan Matt Goker'in İcra Kurulu Başkanı (CEO) pozisyonuna terfi ettiğini açıkladı. Duyuru, Yönetim Kurulu Başkanı görevine devam edecek olan ATA Freight Kurucusu ve eski CEO'su C.J. Oğuzhan tarafından gerçekleştirildi.

Oğuzhan, ATA Freight'in küresel işgücüne dikkat çekerek, şöyle konuştu: "Matt, tüm ülkelerdeki ATA Impex ve ATA Freight Gümrük Müşavirliği dâhil, altı ülkedeki tüm ATA Freight Şirketlerini içeren ATA Freight Group'un CEO'su oldu. Yıllardır Matt ile çalışmak benim için büyük bir keyif. Kariyerine satış elemanı olarak başlayıp adım adım ilerleyen ve şimdi CEO'muz olan Matt, herkes için harika bir örnek teşkil ediyor. Onun böyle gelişmesini sağlayan şeyler ise oldukça basit: güvenilirlik, sadakat ve sıkı çalışma. Artık ATA Freight Group Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevime devam edeceğim için Matt Goker doğrudan bana rapor verecek.”

Goker ise yeni pozisyonuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Görev yaptığım süre boyunca şirketimizde Satış Müdür Yardımcısı, ABD Satış ve Pazarlama Direktörü, USEC Bölge Müdürü, ABD ve Hindistan Genel Müdürü ve son olarak da 2016'dan beri COO olarak çalıştım.  İşimiz zaman geçtikçe daha fazla çaba gerektirdiğinden ben de öğrenmeye devam ediyorum. Şu anda Columbia Üniversitesi'nde Teknoloji Yönetimi alanında Yüksek Lisans eğitimi almaktayım. ATA Freight'in yüksek standartlara ve hizmet kalitesine sahip yenilikçi ve yetenekli bir küresel lojistik ve nakliye şirketi olarak tanınmasını sağlayan güçlü ve zorlu lider C.J.'in ayak izlerini takip ederek CEO rolünü kabul etmekten büyük onur duyuyorum.”

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİN SAVUNUCUSU

Sektöründe saygı gören ve lider olarak tanınan Matt Goker, ATA Freight'te, dünyanın dört bir köşesindeki duyarlı ve yenilikçi çözümler sağlamada bir katalizör oldu. Endüstri iş birliği, tedarik zinciri dijitalleşmesi ve sürdürülebilirliğin güçlü bir savunucusu olan Goker’in liderliğindeki ATA Freight, küresel tedarik zincirini dönüştürmek ve optimize etmek için yapay zekâ, makine öğrenimi ve derin lojistik uzmanlığından yararlanarak niceliksel lojistik çözümler sunan Quloi'den ayrıldı. Matt Goker ise halen Quloi'nin CEO'su olarak da görev alıyor. Sektördeki liderliğinin takdiri olarak Goker, bu sene Supply & Demand Chain Executive dergisi tarafından 2021 Bilinmesi Gereken Uzmanlar listesine seçildi ve dergide "Tedarik zinciri rekabet avantajından yararlanmak isteyen diğer liderler için bir yol haritası sunan seçkin yöneticiler" başlığı altında yer  buldu.

TAM 217 BİN AĞAÇ

Goker ayrıca çevre savunuculuğu ve karbon emisyonlarını azaltmaya yönelik inisiyatifi desteklemesinden ötürü de takdir edildi. Goker, Trees for the Future (TREES) kuruluşunun da güçlü bir destekçisi. ATA Freight'in 2011 yılından bu yama desteklediği TREES, arazilerini yenilemek için çiftçileri eğiterek açlığı ve yoksulluğu sona erdirmeyi amaç edinmiş, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş. Son zamanlarda şirket, 200.000 ağaç dikme hedefini aşarak önemli bir dönüm noktasına ulaştı ve 217.000 ağaç dikerek, 87 dönümlük araziyi restore etti ve önümüzdeki 20 sene boyunca 12.528 metrik ton karbondioksitin ağaçlar tarafından tüketilmesine yardımcı olacak girişimlerde yer aldı. Buna ek olarak, TREES'e sağladığı destekle birlikte ATA Freight, 700 kişinin açlık ve yoksulluktan kurtulmasına ve daha bağımsız, sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşam kalitesine doğru ilerlemesine yardımcı oldu.  Goker'in sürdürülebilirlik konusundaki liderliği, ATA Freight'in 2020 EcoVadis Bronz Madalya Sürdürülebilirlik Liderliği Ödülü'nü kazanmasına da yardımcı olmuştu.

Columbia Üniversitesi'nde şu anda sürmekte olan Teknoloji Yönetimi yüksek lisans öğrenimine ek olarak Goker'in Tampa Üniversitesi John H. Skykes İşletme Fakültesi'nden Uluslararası İşletme yüksek lisans diploması ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi lisans diploması mevcut.
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını