banner1322
x

Assan Hanil Bursa Tesis Müdürü Numan Karamızrak’ın iş gündemi…

Yeni Mühendisler; Takım Çalışması, İletişim ve Problem Çözme Odaklı Olmalı

Assan Hanil Bursa Tesis Müdürü Numan Karamızrak’ın iş gündemi…
Robot Zirvesi

Mühendis istihdam eden şirketlerin yeni mezunlardan öncelikle takım çalışması, iletişim ve problem çözme becerileri beklediğini söyleyen Numan Karamızrak, "Teknik bilgi ilk üçte değil; çünkü bir çalışanın önce bu bilgilerini doğru ve etkin kullanabileceği ortamı hazırlaması gerekir" dedi.

Assan Hanil, Bursa Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşen seminerde otomotiv sektörünün yeni mezun mühendislerden beklentilerini açıkladı.  Gençlere seslenen Assan Hanil Bursa Tesis Müdürü Numan Karamızrak, "İyi bir takım olamamış, iletişimleri kötü bir grup insanın çok önemli bir projeyi tamamlaması veya büyük bir problemi çözmesi beklenemez” dedi.

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Sektörel Eğitim Programı (SEP) Koordinatörlüğü ve Kibar Holding grup şirketlerinden Assan Hanil’in Kariyer Eğitimi faaliyetleri kapsamında 28 Şubat 2018 Çarşamba günü Mimar Sinan Yerleşkesi’nde “Kibar’da Kariyer” başlıklı seminer gerçekleştirildi. 

Seminere Elektrik-Elektronik, Mekatronik, Makina, Metalürji-Malzeme ve Kimya Mühendisliği Bölümü öğrencileri ve ilgili bölümlerin öğretim üyeleri katıldı. Seminer boyunca Kibar Holding ve Assan Hanil’deki ilgili yöneticilerin yaptıkları sunumlarla otomotiv sektörü, Assan Hanil’in yeni mezun olacak mühendislerden beklentileri ve K-Team Uzun Dönem Staj Programı hakkında bilgiler verdi.  

ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞ BİRLİĞİ İLE GENÇ MÜHENDİSLER HIZLA İŞ BULABİLİYOR

Öte yandan geleceğin mühendis adaylarının iş bulmalarında üniversite sanayi iş birliklerini de önemine dikkat çeken Numan Karamızrak, “Üniversitede okurken, sanayi iş birliği ile yapılan projelere katılın. Bunlar sayesinde sizler sanayiyi, sanayi de sizleri tanıyacaktır. Assan Hanil olarak bu kapsamda üç üniversite ile yakın çalışmalar yapıyoruz. Örneğin, Ar-Ge ve metot mühendislerimizle birlikte üniversitelerle ortak projeler yürütüyoruz. Bu projelerde yer alan genç arkadaşlarımız daha sonra Assan Hanil Ailesi’nde veya otomotiv sektöründe kolaylıkla iş bulabiliyor ve kariyer hedeflerini gerçekleştirebiliyor” dedi.


 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını