banner1322
x

ARÇELİK İK’DA YENİ DÖNEM

Ev teknolojilerinin lider kuruluşlarından olan Arçelik’in İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine tecrübeli isim Toygan Pulat atandı.

ARÇELİK İK’DA YENİ DÖNEM
Enerji Zirvesi

Arçelik’te İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevi, konusunda deneyimli bir isim olan Toygan Pulat’a verildi. Toygan Pulat, 145’i aşkın ülkede farklı coğrafyalarda, 35 binin üzerinde çalışanı olan Arçelik’in, İK politika ve stratejilerinin belirlenip uygulanmasından sorumlu kişi olacak. 

Haziran ayı itibariyle görevine adım atan Toygan Pulat, Orta Doğu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra, Bilkent Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansını (MBA) tamamladı. Kanada’nın McMaster Üniversitesinde İnsan Kaynakları Yönetimi eğitimi gördü.

2000-2003 seneleri arasında Eli Lily and Company’de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev yapan Pulat, 2003 senesinde katıldığı Carlsberg Group bünyesinde sırasıyla Türkiye, Güneydoğu Avrupa ve Asya Bölgeleri İnsan Kaynakları Başkan Yardımcılığı görevlerini yerine getirdi. İş yaşamını Vodafone Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü olarak sürdüren Pulat, Avon ve Coty’de sırasıyla Türkiye, Afrika ve Orta Doğu Kıdemli IK Direktörlüğü ve Asya, Latin Amerika, Orta Doğu&Afrika İnsan Kaynakları Başkan Yardımcılığı görevlerini yerine getirdi. Pulat, en son olarak, Diageo bünyesinde Asya Pasifik İnsan Kaynakları Direktörü olarak görevini yerine getirdi.

Bölgesel görevleri süresince ailesiyle birlikte Kopenhag, Hong Kong, Dubai ve Singapur’un yer aldığı farklı coğrafyalarda yaşayan Pulat, Arçelik’teki görevine başlamak üzere Mayıs 2021’de Singapur’dan İstanbul’a taşındı.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını