banner1339
x

Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu’nun iş gündemi…

Küresel ölçekte faaliyetlerini genişleten Arçelik, yeni sektörlerdeki atılımlarına devam ediyor. Arçelik endüstriyel motorlarla ilgili faaliyetlerini artık yeni kurduğu WAT Motor Sanayi ve Ticaret A.Ş, ödeme sistemleriyle ilgili çalışmalarını ise Token Finansal Teknolojiler şirketleri üzerinden yürütecek.

Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu’nun iş gündemi…
Robot Zirvesi

Sanayileşme ve teknoloji alanında gelişime öncülük eden Arçelik, günümüz koşullarının gerektirdiği dönüşümleri yerine getirebilmek amacıyla yeni sektörlerde atılımlarına devam ediyor. Arçelik bu kapsamda; şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan WAT Motor Sanayi ve Ticaret A.Ş ile Token Finansal Teknolojiler adında iki yeni şirket kurdu. Şirket bundan sonra endüstriyel motor konusundaki faaliyetlerini, WAT Motor Sanayi ve Ticaret A.Ş çatısı altında toplayacak. Yeni şirket ile birlikte mevcut motor üretimi ve satışıyla sınırlı iş modelinin, endüstriyel sistem çözüm sağlayıcısı bir modele dönüştürülmesi hedefleniyor. WAT Motor Sanayi ve Ticaret A.Ş şirketinin öncelikli alanları; mevcut ürün gamının genişletilmesinin yanı sıra savunma sanayi, elektromobilite ve endüstriyel servo motor pazar ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmak olacak.

Arçelik, Token Finansal Teknolojiler şirketi ile de yeni nesil ödeme sistemleri alanında yakaladığı başarıları daha da yukarıya taşımayı amaçlıyor. Token Finansal Teknolojiler, alışveriş deneyimi ve müşteri alışkanlıkları dönüşürken, geleceğin perakende ve ödeme servislerine odaklanacak. Şirket, yazılım bazlı perakendecilik ve ödeme alanlarında katma değerli çözümler geliştirmeyi hedefliyor.

“ENTEGRE ÇÖZÜMLER VE PLATFORMLAR GELİŞTİRMEYİ AMAÇLIYORUZ”

Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu konuyla ilgili açıklamasında “Ana faaliyet alanımızı güçlendirmeye ve sınırlarımızı genişletmeye odaklanırken; yeni, sürekli ve tekrar eden gelir kaynakları oluşturmayı da hedefliyoruz. Ürün ve hizmetleri bir arada sunan entegre çözümler ve platformlar geliştirmeyi amaçlıyoruz. Kurduğumuz iki yeni şirketin pazar dinamiklerine hızlı yanıt vermemizi sağlayacağına ve stratejik iş birlikleriyle yeni iş alanlarına girişimizi kolaylaştıracağına inanıyorum. Bu adımlarımızla müşteri ihtiyaçlarına özel çözümler sunarak, hedeflerimize daha hızlı ulaşacağız. Gelecek dönem Arçelik için çok önemli fırsatları barındırıyor, endüstriyel motor ve finansal teknolojiler alanındaki yeni girişimlerimiz tüm paydaşlarımız için önemli değer yaratacaktır.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 11:22
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını