banner1322
x

ARAS KARGO’DA ÖNEMLİ ATAMA

Aras Kargo’da Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı olarak Dr. Gökay Burak Akkuş atandı.

ARAS KARGO’DA ÖNEMLİ ATAMA
Endüstri 40 Zirvesi

Türkiye’nin önemli kargo firmalarından olan Aras Kargo’da üst düzey bir atama yaşandı. Şirketin Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı görevine Dr. Gökay Burak Akkuş atandı. Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitiren Akkuş, yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi’nde aynı bölüm üzerine yaptı. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora programına başlayan Akkuş, bu alandaki eğitimini Trakya Üniversitesi’nde tamamladı. 

Profesyonel iş yaşamına Kasım 2002’de Fintek A.Ş’de Yazılım Geliştiricisi olarak adım atan Akkuş, daha sonra 2004-2011 seneleri arasında Intertech A.Ş’de Proje Yöneticisi olarak görev yaptı. 2011-2015 seneleri arasında aynı şirkette Koordinasyon Müdürü görevine getirildi. Ardından 2015-2016 senelerinde Aras Kargo’da Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 2016-2017 seneleri arasında ise Burganbank’a Sistem Geliştirme Başkanı olarak görevlendirildi. Buradaki görevinden sonra lojistik sektöründe Teknoloji Direktörü ve Genel Müdür olarak iş yaşamını sürdürdü. Nisan 2018’den beri akademik kariyerini sürdüren Akkuş, Ayvansaray Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve öğretim üyesi olarak eğitim alanında çalışmalar gerçekleştirdi. Mart-Haziran 2021 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi’nde öğretim üyesi ve Pesto Bilişim Danışma Kurulu Üyesi olarak iş hayatını sürdüren Akkuş, Haziran 2021’de tekrar Aras Kargo bünyesine katılarak Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 

TEKNOLOJİK ALTYAPIYA YÖNELİK YATIRIMLARI SÜRECEK

Aras Kargo Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı olan Dr. Gökay Burak Akkuş, yeni göreviyle ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, “Pandemi son iki yılda küresel anlamda tüm sektörlerin iş yapış şekillerini önemli ölçüde değiştirdi. Özellikle e-ticaretin ve kargo sektörünün tedarik zincirindeki önemine ve yükselişine global anlamda tanıklık ettik. Sektörümüz dijital olarak geliştikçe; iş süreçleri basitleşirken, riskler azalıyor, verimlilik ve kapasite artışı sağlanıyor. Aras Kargo, operasyonel tecrübe ve yetkinliğine ek olarak gerçekleştirdiği otomasyon ve IT altyapı yatırımları sayesinde bu süreci daha başarılı bir şekilde yönetiyor. Teknoloji yatırımlarımıza şube ve transfer merkezleri olmak üzere iki başlık altında devam etmeyi planlıyoruz. Bu alanlarda öncü ve yenilikçi olmayı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu. 

 
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını