ALTERNATİF BANK İNSAN KAYNAKLARINDA YENİ DÖNEM

Alternatif Bank'ta İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Hale Ökmen Ataklı atandı.

ALTERNATİF BANK İNSAN KAYNAKLARINDA YENİ DÖNEM
Robot Zirvesi

Bankadan atamaya ilgili olarak yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, banka olarak yürüttükleri tüm çalışmaların merkezinde "insan ve değerler" odaklı yaklaşımlarının bulunduğunu ve bu yaklaşımın organizasyonel gelişim adına temel dayanakları olan Alternatif Bank ekolünü güçlendirmek için kendilerine adeta bir pusula olarak yön gösterdiğini söyledi.
Alternatif Bank olarak, sundukları hizmetlerde en önemli paya sahip olan yetkin insan kaynağına yatırım yapmayı sürdürdüklerini ve müşterilere sundukları hizmetlerin kalite çıtasını her geçen gün daha yukarı taşıdıklarını belirten Gür, "Bu doğrultuda, çalışanlarımızın gelişimine yönelik projelerimize devam edeceğiz. Bu yolculukta aramıza yeni katılan İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Hale Ökmen Ataklı’nın sektördeki tecrübesiyle bankamıza güç katacağına yürekten inanıyorum." dedi.

Hale Ökmen Ataklı ise sahip olduğu bankacılık anlayışı, sunduğu ürün ve hizmetlerle sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan Alternatif Bank ailesine katılmaktan mutluluk duyduğunu vurgulayarak, "Kendi ekolü ve kurum kültürüyle büyümeye önem veren bir vizyona sahip olan yeni kurumumda, tecrübeli yönetim ekibinin de desteğiyle yeni başarı hikayeleri yazmaya devam edeceğimize inanıyorum. Alternatif Bank işveren markasını değerlerle güçlendirmeye, insan kaynağımızı, Bankamızın stratejileri doğrultusunda çağın gereklerine uygun yeni uygulamalarla zenginleştirmeye ve geliştirmeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

HALE ÖKMEN ATAKLI KİMDİR

İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği bölümünü bitiren Hale Ökmen Ataklı, aynı üniversiteden aldığı mühendislik yönetimi yüksek lisansının yanı sıra, çocuk gelişimi alanında da lisans programına devam ediyor. İş yaşamına 1999 senesinde Anadolu Endüstri Holding’de adım atan ve insan kaynakları alanında sorumluk üstlenen Ataklı, 2002-2005 seneleri arasında Koç Bilgi Teknolojileri Grubu’nda görev  yaptı. 2005–2007 döneminde Danone Tikveşli Gıda’da, 2007-2011 seneleri arasında SHAYA’da ve 201 –2017 arasında da HSBC’de İnsan Kaynakları alanında üst düzey yöneticilik yaptı.
Ataklı, kurumsal firmalardaki yöneticilik görevlerinin yanı sıra, insan kaynakları alanında serbest danışman olarak da kurumlara destek oldu. Finans, teknoloji ve perakende olmak üzere farklı sektörlerde 20 seneden fazla insan kaynakları yönetimi deneyimine sahip olan Ataklı, uluslararası organizasyonlardaki üst düzey yönetici sorumlulukların yanı sıra danışman ve profesyonel yönetici koçu rolleri ile de kurumların değişim ve gelişim yolculuklarına katı sağladı. (AA)
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını