banner1322
x

Aldağ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu’nun iş gündemi…

Dağoğlu, Aldağ olarak 2019 yılı iş gündemlerini ve son dönemdeki gelişmelerini değerlendirdi.

Aldağ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu’nun iş gündemi…
Enerji Zirvesi

Son dönemlerde yaşanan ekonomik zorluklar ve kurdaki dalgalanmaların 2018 yılının çok ciddi zorluklarla kapanmasına yol açtığını belirten Dağoğlu, yüksek faiz oranlarının yüksek enflasyonla beraber, üretim maliyetlerinde ciddi baskı yarattığını vurguladı. Piyasalarda oluşan nakit akışının azalmasıyla birlikte firmaların ödemeleride zorluklar yaşadığını ve bundan kaynaklı 2019’un ciddi ekonomik ve jeopolitik krizlere gebe olabileceğini belirten Dağoğlu, Türk girişimcilerin kendilerine olası olumsuz koşullara karşı koruma kalkanı oluşturması gerektiğinin altını çizdi.

 2019’da kur seviyelerini belirleyecek birinci unsurun; hükümetin mali disiplinlerine sadık kalmasının yanı sıra Türkiye ekonomisine yurt dışından gelen doğrudan ve portföy yatırımları olacağını belirten Dağoğlu, bunların dışında net ihracat ve turizm gelirlerinin de yakından takip edilmesi gerektiğini hatırlattı. Dağoğlu ayrıca “Cari transferler de kur seviyelerinin belirlenmesinde önemli rol oynayacaktır.” dedi. 

Aldağ olarak 2019 iş gündemlerine de değinen Dağoğlu, 2019 itibariyle pek çok firma gibi Aldağ A.Ş.’nin de bütçesindeki bazı harcamalarda tasarrufa gittiğini söyledi. Bu tasarruflar arasında AR-Ge’nin kat-i suretle yer almadığını vurgulayan Dağoğlu, şirketlerinin katma değerli ürünler geliştirmesi adına Ar-Ge harcamalarında tam tersi ciddi bir artış yapacaklarının da altını çizdi. 


 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 14:35
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını