ALBARAKA TÜRK’E VEKİL GENEL MÜDÜR

Albaraka Türk Genel Müdürlüğü görevine vekâleten Malek Khodr Temsah getirildi.

ALBARAKA TÜRK’E VEKİL GENEL MÜDÜR
Robot Zirvesi

Albaraka Türk tarafından yapılan açıklamaya göre, 2014 senesinden beri bankada görev yapan Temsah, Albaraka'daki mevcut görevlerine ilaveten "genel müdür vekilliği" görevini de yerine getirecek.

Temsah, George Washington Üniversitesi İşletme Bölümü'ü 2003 senesinde bitiren Temsah, 2006 yılında ise Thunderbird, the Garvin School of International Management'ta işletme yüksek lisansını tamamladı.

İş hayatına 2003 senesinde Washington'da yer alan Bank of America KOBİ Bankacılığı'nda adım atan ve 2007-2009 seneleri arasında Londra merkezli European Islamic Investment Bank Hazine ve Sermaye Piyasaları Birimi'nde görev yapan Temsah, 2010 yılında Bahreyn'de Albaraka Bankacılık Grubu'na katılarak 2014'e kadar kuruculuğunu üstlendiği Sukuk masasında global sukuk portföyünden sorumlu olarak görevini yürüttü.

Malek Khodr Temsah, Albaraka Türk Katılım Bankası'nda 2014'te göreve adım attı ve 2017-2021'de hazine, finansal kurumlar ve yatırım bankacılığı birimlerinden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini yerine getirdi. Temsah, 2017-2020'de Fas'ın ilk katılım bankalarından BTI Bank'ın yönetim kurulu ve denetim komitesi üyeliklerini de yerine getirdi.

2017 senesinden bu yana genel müdürlük görevinde yer alan  ve emeklilik kararını açıklayan Melikşah Utku ise Albaraka Türk Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürecek.(AA)
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını