banner1339
x

AKDER YKÜ Osman Türüdü’nün iş gündemi...

AKDER Yönetim Kurulu Üyesi Osman Türüdü, hidrolik ve pnömatik sektörünü kapsayan açıklamada bulundu. Türüdü şunları belirtti: “Endüstri 4.0 kavramı hidrolik ve pnömatik sektörü için çok büyük önem taşıyor, bu alandaki son gelişmeleri yakından takip edeceğiz.”

AKDER YKÜ Osman Türüdü’nün iş gündemi...
Enerji Zirvesi

Ülkemizin akışkan gücü sektörünün çatı derneği AKDER, Endüstri 4.0’ın hidrolik pnömatik sektörünü de etkilediğini belirtti. AKDER’de yaklaşık 76 üye bulunuyor. Temel olarak hidrolik ve pnömatik teknolojileri ve bu teknolojilerle ilgilenen yerli, yabancı üretici, imalatçı ve bayi konumunda çalışan veya ana firmaları alan tüm sektörü temsil eden çatı bir kuruluştur. Temel olarak da MAKFED’e bağlı olduklarını anlatan AKDER Yönetim Kurulu Üyesi Osman Türüdü, pazarı değerlendirdi: “24 yıl içerisinde birçok aktivitelerde bulunduk. İşletmelerimizin çoğu KOBİ ölçeğinde işletmedir. Temel olarak baktığımızda hidrolik ve pnömatik sektörü fiziksel bir dünyadan geliyor. Dolayısıyla geleceğe yönelik baktığımızda bu fiziksel dünyanın bizim ürünlerimizi algoritmalarla sensörlerle networklerle bağlantılı hale geldiğini görüyoruz. Ve bunların müşterilerimize değer yaratmasını tartışıyoruz. İşçilik maliyetlerinin düşürülmesi, kalitenin artırılması, enerji ve ham madde maliyetlerinin düşürülmesi temel unsurlar arasındadır. Bunun haricinde yeni teknolojilerin ürün gamlarımızda eklemiş olduğu özelliklere bağlı olarak oluşturduğu bir pazar var. Dolasıyla sektörümüzün paydaşlarının bu pastadan yer almasını istiyoruz. Tabii ki diğer bir unsur da Endüstri 4.0 ile birlikte yeni iş modellerinin yeni iş birliklerinin sektörümüze ve ilgili firmalarımız arasında değer katmasıdır.”

Endüstri 4.0’ın yanı sıra mesleki eğitimin önemine de değinen AKDER Yönetim Kurulu Üyesi Osman Türüdü, derneğe bağlı olarak faaliyet gösteren UAGEM eğitimleri için de şu şekilde açıklamada bulundu: “UAGEM eğitimleri, artık her geçen gün tanınır ve tercih edilir hale geliyor. Bazı yurt dışı talepleri de geliyor. Umarız bu da gerçekleşir ve biz de küresel bir dernek ve eğitim merkezi haline geliriz. Konu ettiğimiz UAGEM’in tanınırlığında değerli üyelerimizin katkılarını takdirle ifade ederken daima daha iyisini beklediğimizi de söylemek isterim.”

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 16:50
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını