AGT’'ye yeni genel müdür

Sektörün tecrübeli isimi Didar Sevdil Yıldırım, Ahşap bazlı panel sektörünün önemli firmalarından olan AGT’nin yeni genel müdürü oldu.

AGT’'ye yeni genel müdür
Enerji Zirvesi

Ulusal ve uluslararası alanda mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörlerine; MDF, MDF-LAM, panel, profil ve parke üretimiyle 5 kıtada 70’i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren AGT'den önemli bir atama haberi geldi. Yatırımlarına paralel olarak gelişen organizasyonel yapılanması sürecinde Genel Müdürlük makamına sektörün tecrübeli ismi Didar Sevdil Yıldırım atandı.

2014-2017 seneleri arasında aktif olarak AGT’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Danışmanlığı görevinde bulunan Didar Sevdil Yıldırım, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İşletme Bölümü’nü bitirmesinin ardından kariyerine 1988 senesinde Sermaye Piyasası Kurulu’nda(SPK) uzman olarak çalışmaya başladı. 1999 senesine değin SPK’da Piyasa Düzenleme ve Gözetim Dairesi, Denetim Dairesi, Araştırma ve Geliştirme Dairesi ile Uluslararası Menkul Kıymet ve Borsalar Komisyonları Birliği IOSCO kurul/komisyonlarında ve OECD çalışmalarında yer alan Yıldırım, 1999-2009 seneleri arasında Yapı Kredi Yatırım, Turkish Yatırım ve BGC Partners'da Genel Müdür yardımcılığı görevlerini üstlendi. Yıldırım, sonrasında Yıldız Holding Kurumsal Finansman ve Sermaye Piyasaları Finans Koordinatörlüğü’nü yaptı. Türkiye’de borsada işlem gören en büyük girişim sermayesi yatırım olan Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı'nın kurulmasını sağladı. 2012-2018 yılları arasında halka açık ve halka kapalı şirketlerde (TAV Havalimanları Holding A.Ş., İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Denizli Cam A.Ş. ve AGT A.Ş.) bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev alan Yıldırım; bu şirketlerde Denetim, Kurumsal Yönetişim, Riskin Erken Teşhisi ve Yönetimi, Aday Gösterme komitelerinde komite üyelikleri ve başkanlıkları yaptı. “Establishment and Design of a Financial Futures-Options Market in Turkey 1997” ve “Risk Management Through Futures Markets in Agricultural Sector and Evaluations for Turkey 1997”  isimlerinde iki de kitap yazan Yıldırım, evli ve iki çocuk annesidir.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 15:48
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını