3S KALE ENERJİ YÖNETİM KURULUNA YENİ ÜYE

Enerji sektöründe tecrübeli ismi, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun da Kurucu Başkanlığı görevini yürütmüş olan Yusuf Günay, köklü geçmişinden gelen güven ve kalite anlayışını imza attığı projelere yansıtan 3S Kale Enerji’nin Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildi.

3S KALE ENERJİ YÖNETİM KURULUNA YENİ ÜYE
Endüstrideara

Yenilenebilir enerji arama ve üretimi konusunda bilhassa jeotermal enerji üzerine yoğunlaşan 3S Kale Enerji, bünyesine sektörde güçlü bir ismi daha kattı. Enerji sektörünün tecrübeli ismi Yusuf Günay, 3S Kale Enerji Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitiren Yusuf Günay, İngiltere Kraliyet Kamu Yönetimi Enstitüsü'nde Modern Kamu Yönetimi Teknikleri ve Avrupa Topluluğu Hukuku konusunda eğitim gördü. 1997 senesinden itibaren 5 yıl boyunca Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürlüğü görevini yerine getirdi. Ankara Üniversitesi ATAUM'da Avrupa Topluluğu Hukuku Uzmanı oldu ve 1999 senesinden itibaren Hükûmet temsilcisi olarak Basın İlan Kurumu Genel Kurul ve Yönetim Kurulu üyeliği ile Başkan Vekilliği görevlerinde yer aldı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun Kurucu Başkanı olarak görev yaptı. 2002 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun tam üye olduğu ve Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri ile Orta Asya Cumhuriyetlerinden 23 özerk kurumun tam üye ve 4 kurumunda gözlemci üye olduğu ERRA (Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Örgütü) Yönetim Kuruluna seçildi. Ayrıca, 2006 yılı itibariyle beri Akdeniz Bölgesi Enerji Düzenleyicileri Topluluğu MEDREG’in Başkan Yardımcısı görevini yürüttü. 2007 yılı Mayıs ayında ise, İstanbul'da yapılan 6.ERRA (Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Örgütü) toplantısında 2 sene süreyle ERRA başkanı seçildi. Evli ve iki evlat sahibi olan Günay, enerji sektöründeki çeşitli firmalara danışmanlık vermekte ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini yerine getirmektedir.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını