3M TÜRKİYE GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE YENİ İSİM

3M Türkiye Genel Müdürlüğü pozisyonuna Halil Kardıçalı atandı. 3M Türkiye’nin Hukuk Direktörlüğü görevini üstlenmiş olan Halil Kardıçalı, artık 3M Türkiye Ülke Liderliği görevini de yürütecek. 

3M TÜRKİYE GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE YENİ İSİM
Endüstrideara

CEM KARATAY -  3M Türkiye Genel Müdürlüğü pozisyonuna Halil Kardıçalı'nın atandığı duyuruldu.

Nisan 2015'ten bu yana 3M Türkiye’nin Hukuk Direktörlüğü görevini üstlenmiş olan Halil Kardıçalı, artık 3M Türkiye ülke liderliği görevini de yürütecek. 

Dünyanın en prestijli kurum içi hukukçu araştırmalarından Legal 500’ün hazırladığı GC Powerlist’te 4 yıl üst üste iş dünyasındaki en etkili kurum içi avukatlarından biri olarak gösterilen Kardıçalı, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2003 yılında mezun oldu.

Eğitimine 2008 yılında Cornell Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde yüksek lisans yaparak devam etti. 

İstanbul ve New York Eyaleti barolarına kayıtlı olan Kardıçalı, şirketler hukuku ve birleşme ve devralmalar konularında Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarında çalıştı ve 3M’e katılmadan önce uluslararası bir BT firmasında Hukuk Direktörü olarak görev aldı.

3M Türkiye’nin Hukuk Departmanındaki görevlerine ilave olarak EMEA bölgesinde de hukuki sorumluluklar alan Kardıçalı, dönemsel olarak İnsan Kaynakları Departmanının ve Kamu ile İlişkiler Bölümünün yönetimini de üstlendi. 
 

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 09:26
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını