banner1322
x

Yerli teknolojiyle üretimde yüzde 15 verimlilik

Üretimde verimliliği artırmak, Proente'nin yerli dijital dönüşüm çözümleriyle kolaylaşıyor. Proente Kurucu Ortağı Erçin Temel, "Üretim hattındaki makinaları anlık olarak takip eden yeni nesil teknolojilerimizle kayıpları önleyip, bir yılda yüzde 15 verim artışı sağlıyoruz" dedi.

Yerli teknolojiyle üretimde yüzde 15 verimlilik
Enerji Zirvesi

Üretim odaklı bir kalkınma hareketini gerçeğe dönüştürmenin yolu, üretim tesislerini teknolojiyle güçlendirerek süreçleri daha verimli hale getirmekten geçiyor. StartersHub 2018 XO programı girişimlerinden Proente, dijital dönüşüm çözümleriyle üretim hattındaki makinalaları anlık olarak takip ederek kayıpları önlüyor, makinaların daha uzun ömürlü olmasını sağlayarak verimliliği artırıyor. 

Proente'nin tümüyle Türkiye'de geliştirdiği platform, üretim hattında kullanılan makinaların performansını yüksek hassasiyetle ölçüyor. Makinalara ilişkin tüm parametreleri anlık olarak takip ederek, kayıpların önüne geçiyor. Böylelikle hem hammaddenin verimliliği artıyor hem de makinaların kullanım ömrünü uzatılıyor. Kullanıcıların üretime ve makinalara ilişkin parametrelerdeki anlık dalgalanmaları anında tespit edebildiği platform üzerinde yapılan senaryo tanımlamaları, elektronik kontrollü pek çok eylemin otomatik olarak tamamlanmasına olanak tanıyor. Bu sayede insana bağlı hatalar önleniyor, gözden kaçma riski olan anlık sorunlar otomasyonla çözülüyor.

KOBİ'LERİN REKABET GÜCÜ ARTIYOR

Yerli bir çözüm olarak yeni nesil yazılım ve donanım teknolojiyle geliştirilen Prowmes platformunun hızlı kurulum ve kolay konfigürasyon sayesinde tüm üretim tesislerine kolayca uygulanabileceğini kaydeden Proente Kurucu Ortağı Erçin Temel, "Tümüyle Türkiye'de geliştirdiğimiz platform, makina veya operatörden kaynaklanabilecek sayısız sorunu yüksek hassasiyetle analiz ederek, üretim süreçlerindeki verimsizliğin önüne geçiyor. Anlık oluşan anomalilerin fark edilmesi için kritik göstergeleri üreticiye sağlıyoruz. Bu sayede, sürdürülmesi imkansızlaşan insan odaklı kontrol süreçlerini dijitalleştiriyoruz." dedi. 

KOBİ'lerin dijital dönüşüm trendine adapte olabilmek için kullanıcı dostu çözümlere ihtiyaç duyduğunu hatırlatan Temel, "Prowmes platformuyla bu ihtiyacı karşılayarak, KOBİ'lerimizin rekabette daha rahat hareket edebilmelerini ve üretimlerini daha etkin yönetmelerini sağlıyoruz. Bakım maliyeti başta olmak üzere pek çok gider kaleminde kayda değer azalma sağlıyoruz. Proente ürünlerini kullanan tesislerde birinci yılın sonunda en az %15 verim artışı gözlemliyoruz." diye ekledi.

ÜRETİM TESİSLERİ DAHA VERİMLİ İŞLİYOR

Proente’nin sunduğu çözümler arasında üretim hattı üzerindeki makinaların takip edilmesi, operatörlerin verimliliklerinin ölçülmesi, kalite kontrol süreçlerinin verimliliğini artırma ve üretim planlarının canlı takip edilmesi gibi bir çok özellik yer alıyor. Dijital dönüşüm çözümlerinin kullanımıyla birlikte elde edilen raporlar doğrultusunda tesis içerisindeki makina kullanımları daha efektif bir hale geliyor.

Proente, makina parametrelerinin yüksek frekans ile takip edip yeni nesil makina öğrenmesi algoritmalarını kullanarak, firma bazlı özel modellemeler tasarlıyor. Şirkete özgü bu modellemeler ile öngörüye dayalı bakım ve iyileştirici kalite süreçlerini müşterilerine sağlıyor. Böylelikle olası arızalar henüz meydana gelmeden öngörülüyor, anlık olarak ortaya çıkan bakım maliyetleri ve üretimin durmasından kaynaklı kayıplarının önüne geçiliyor.


 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 16:41
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını