Yeni EcoStruxure çözümleri ile zorluklara yanıt veriyor

Schneider Electric, yeni EcoStruxure Mikro Veri Çözümleri ile Edge Bilişimdeki zorluklara yanıt veriyor.

Yeni EcoStruxure çözümleri ile zorluklara yanıt veriyor
EndüstrideAra - Haber Detay

Schneider Electric, yeni EcoStruxure Veri Merkezi Çözümlerini Barselona, İspanya’da düzenlediği İnovasyon Zirvesi’nde tanıttı.

Şirket, bu çözümleri ile veri merkezi çözümlerini sadeleştirerek yeni hibrid IT dünyasına uyumlu hale getiriyor.

Firma, entegre sistemlerinin en yenisi olan EcoStruxure Veri Merkezi Çözümleri, küçük ölçekli Edge uygulamalarından hiper ölçekli bulut veri merkezlerine kadar tüm ortamlarda sistem odalarının kurulumunu destekleyecek güç, soğutma, kabin ve yönetim öğelerini bir arada sunuyor. 

Bu portföyde aynı zamanda, alanında ilk olan EcoStruxure 6U Duvara Montajlı Mikro Veri Merkezi bulunuyor.

Söz konusu çözüm, zemin alanı kullanımını maksimize edecek ve düşük profilli bir kabinde büyük Edge sunucularını destekleyecek şekilde tasarlandı.

EcoStruxure Veri Merkezi Çözümleri, yüksek güvenlik ve yenilikçi yönetim teknolojileri ile hızlı, esnek, yönetilebilir ve yapılandırılabilir çözümler sunuyor:

  •  EcoStruxure Mikro Veri Merkezi: S Serisi; C Serisi; R Serisi; Bu seriler birden fazla ortamda Edge bilişim çözümlerini tasarlamak, kurmak ve yönetmek için tasarlandı. Kullanıcılarına hızlı, kolay ve özelleştirilmiş bir yöntem sunan seriler aynı zamanda uzaktan izleme ve yönetimi de mümkün kılıyor. Ayrıca hizmetler, fiziksel güvenlik, UPS, güç dağıtımı ve soğutma cihazları içeren bağımsız, tek kabinli kasaya sahipler.
  • EcoStruxure Row Veri Merkezi: S Serisi; C Serisi; R Serisi; Altyapı modernizasyonu amaçlı hazırlanan bu seriler ile birden fazla ortamda tasarımdan, kurulum ve işletmeye kadar karmaşıklığı azaltmak ve zamandan tasarruf sağlamak mümkün.
  • EcoStruxure Pod Veri Merkezi: Pod; Büyük ölçekte IT kurulumuna yönelik yenilikçi ve kabine hazır pod sistemleri çeşitli soğutma ve güç konfigürasyonlarıyla basit entegrasyon sunuyor. Bu, daha sade bir tasarım ve kurulum sürecinin yanı sıra ilk yatırım maliyetinde yüzde 15 düşüş sağlıyor.
  • EcoStruxure Modüler Veri Merkezi: İkisi Bir Arada; IT Odası ve Güç; Bu seri hazır ve test edilmiş çözümler, esnek ve öngörülebilir bir kurulum ile hızlı kapasite ölçeklendirme olanağı sunuyor.

BİLİŞİMİN ZORLUKLARINI AŞIYOR

Günümüzde çalışma ve üretim gün boyu devam eden süreçler haline geldi. Sürekli çalışan bu dünyanın ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için de her büyüklükte şirketin dijital dönüşümden geçmesi gerekiyor.

Bu nedenle IT sistemleri, verilerin yaratıldığı ve işlendiği yerlere yakın konumlandırılıyor. Oyunun kurallarını değiştiren bu trende Edge bilişim adı veriliyor. 

Ancak Edge bilişimin ortaya çıkışı beraberinde birtakım sorunları da getiriyor. Bunlar kısaca; yeni siber ve fiziksel güvenlik ihtiyaçları, IT sistemlerine göre optimize edilmemiş ortamlar ve IT personeli bulunmayan lokasyonlar ile dağıtık sistemlere dair çeşitli zorluklar olarak sıralanabilir. 

Tüm bu zorlukları aşmak için geliştirilen Schneider Electric Duvara Montajlı 6U, yerin kısıtlı olduğu ve dayanıklılığın kritik önem taşıdığı alanlar için tasarlandı.

Bu çözüm, büyük ve ağır Edge sunucuları, ağ ekipmanı ve UPS'lerin duvara güvenli bir şekilde monte edilebilmesini sağlıyor. Ayrıca zemin alanı harcamıyor ve standart duvara montajlı kasalara göre yüzde 60 daha az yer kaplıyor. 

Darbelere dayanıklı paketleme ile iş ortakları ve entegratörler, hızlı ve standart kurulum için IT ön kurulumu yapabiliyor. Entegre toz filtresi ve fan havalandırması ise ürünü hafif endüstriyel ortamlar için ideal hale getiriyor. Aynı zamanda Duvara Montajlı 6U ile kullanıcılar, IT dışı ortamlardaki kritik operasyonlarını destekleyebiliyorlar.

Schneider Electric Güvenli Enerji Departmanı Gelişen Piyasalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jim Simonelli şirketin yeni ürününe ilişkin şunları söyledi: “EcoStruxure Duvara Montajlı 6U Mikro Veri Merkezinin yaratıcı tasarımı ve işlevselliği ile Edge üzerinde sağlam bir IT operasyonu için yeni fırsatlar elde ediyoruz. Bu da dijital dönüşümü gerçek kılıyor. Schneider Electric’in iş ortağı ekosistemi ile sağladığı tam ve standart IT altyapısı, sade kurulum ve uyumluluk başka hiçbir teknoloji üreticisi tarafından sağlanamıyor. EcoStruxure IT ve Asset Advisor 7/24 uzaktan izleme, hizmetler de dahil tam entegre EcoStruxure Veri Merkezi Çözümü, bulut ve Edge üzerinde benzersiz dayanıklılık sunuyor.”

SİBER GÜVENLİĞİ ARTIRMAK MÜMKÜN

Edge ağlarının hızla artması IT uzmanlarını yeni güvenlik zorluklarıyla karşı karşıya bırakıyor.

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin yaklaşık yüzde 61'i her yıl siber güvenlik saldırılarına maruz kalıyor.

Siber saldırılara karşı Schneider Electric, EcoStruxure IT Expert™ aracılığıyla da sunulan, yeni Cihaz Güvenlik Açığı Değerlendirmesini öneriyor. Yerel Edge, sistem odaları ve veri merkezi için bulut tabanlı izleme ve yönetim yazılımı olan Cihaz Güvenlik Açığı Değerlendirmesinin son sürümü, tüm Schneider Electric bağlantılı cihazlarının satıcıdan bağımsız özelliklere yönelik gelecekteki güncellemelerini içeriyor.


 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 17:44
YORUM EKLE

Radyo

Halıcı

Dergiler