banner1322
x

Yapay zekanın kalbi Yeditepe'de attı

ODTÜ ve Boğaziçi Üniversitesi ile Yeditepe Üniversitesi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Uluslararası Beyin ve Bilişsel Bilim Sempozyumu ile onun uydu etkinliği olan Disiplinlerarası Yapay Zeka Çalışmaları Sempozyumu yapıldı.

Yapay zekanın kalbi Yeditepe'de  attı
Enerji Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Uluslararası Beyin ve Bilişsel Bilim Sempozyumu ile onun uydu etkinliği durumundaolan Disiplinlerarası Yapay Zeka Çalışmaları Sempozyumu, Yeditepe Üniversitesi'nin 26 Ağustos Yerleşimi'nde yapıldı.

Ülkemizde bilişsel bilim programları sunan üç büyük üniversite olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve Boğaziçi Üniversitesi vile Yeditepe Üniversitesi işbirliğinde 6 senedir gerçekleştirilen Uluslararası Beyin ve Bilişsel Bilim Sempozyumu'na (ISBCS), bu sene Yeditepe Üniversitesi'inn ev sahipliğinde düzenlendi.

Yeditepe Üniversitesi'nden tarafından yapılan basın açıklamasında;  üniversitenin 26 Ağustos Yerleşimi'nde gerçekleştirilen sempozyumlarda, çeşitli disiplinlerden çok sayıda bilim adamı ve araştırmacının konuk olduğu belirtildi. 

Bahsi geçen konularda yaşanan en son gelişmeler ile etik sorunların masaya yatırıldığı organizasyon, interaktif yapay zeka uygulamalarıyla konukların değişik deneyimler yaşadığı bir platform oldu.

Sempozyumun açılışında  söz alan Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, düzenlenen etkinliğin bilişsel bilim alanına disiplinlerarası bir yaklaşım getirdiğini vurgulayarak üç büyük üniversite ile  ülke içi ve dışından katılan çok sayıda misafirin yer aldığı böylesi bir sempozyumun organize etmekten gurur duyduklarını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 17:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şükran yılmaz
Şükran yılmaz - 2 yıl Önce

Sorgulama davası

Türkiye yapay zeka
Türkiye yapay zeka - 2 yıl Önce

Türkiye yapay zeka platformu ekibi olarak makalenizi özenle okuduk ve sizi tebrik etmek istedik.
Başarılarınızın devamını dileriz.
Turkey Artificial Intelligence Platform

didem bedir
didem bedir - 2 yıl Önce

25 gündür dilekçe vermişim yardim için hiç cevap gelmedi

Huawei

Proven

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını