banner1322
x

YAPAY ZEKA KONGRESİ'NDE 16,4 MİLYAR DOLARLIK ANLAŞMA

Asya ülkesinin düzenlediği en büyük yapay zeka etkinliği olan kongrede, toplamda 16,4 milyar dolar değerinde anlaşma imzalandı.

YAPAY ZEKA KONGRESİ'NDE 16,4 MİLYAR DOLARLIK ANLAŞMA
Endüstri 40 Zirvesi

Çin'in en büyük yapay zeka etkinliği olan 5. Dünya Yapay Zeka Kongresi’nde (World Intelligence Congress), toplamda 105,7 milyar yuan (yaklaşık 16,4 milyar dolar) değerinde anlaşma imzalandığı bildirildi.

TOPLAMDA 210 ANLAŞMA İMZALANDI

Kuzey Çin'in liman kenti Tianjin’de, “Yeni Zeka Çağı: Yeni Gelişimi Güçlendirmek, Yeni Modeli Teşvik Etmek” temasıyla gerçekleştirilen ve dört gün süren etkinlik kapsamında 210 anlaşmanın imzalandığı açıklandı.

Etkinliğe 240’tan fazla AI firması ve kurumunun katılması dikkat çekti.

BUGÜNE KADAR 563 SÖZLEŞMEYE İMZA ATILDI

Organizasyona ilişkin bilgiler veren Tianjin Belediye Başkan Yardımcısı Wang Weidong, toplamın yüzde 76’sını oluşturan yeni nesil bilgi teknolojisi, yüksek teknoloji hizmeti ve son teknoloji ekipman alanlarında 159 sözleşme imzalandığını kaydetti.

Kongre kapsamında; akıllı üretim, akıllı şehirler ve ulaşım, BT uygulaması ve inovasyonu içeren forumların yanı sıra sergiler ve yarışmalar gibi farklı etkinlikler düzenlendi.

İlk kez 2017 yılında gene aynı şehirde düzenlenmeye başlanan organizasyonda, bugüne kadar 458,9 milyar yuan değerinde 563 sözleşme imzalandığı ifade edildi.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2021, 12:58
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını