YAPAY ZEKA İLE ÜRETİMDE VERİM VE KAPASİTE ARTIYOR

ZGN Otonom ve Robotik CEO’su Özgün Yabalak, endüstride yapay zeka teknolojileri ile üretim verimliliği artırılırken, insan ve yaşadığı dünyanın faydalarına da odaklanıldığını söyledi.

YAPAY ZEKA İLE ÜRETİMDE VERİM VE KAPASİTE ARTIYOR
Endüstrideara

Endüstride yapay zeka teknolojileri ile üretim verimliliği artırılırken, insan ve yaşadığı dünyanın faydalarına da odaklanıldığını ifade eden, global ve yerli şirketlere otonom sistemleri çözümleri sunan ZGN Otonom ve Robotik’in CEO’su Özgün Yabalak, “Teknolojinin son yıllardaki hızlı değişimi, birçok alanda pratik çözüm yöntemleri geliştirilmesi gereksinimini doğuruyor. Dijital dünya ve gerçek dünyanın ihtiyaçları birbiriyle yarışırken teknolojinin bu çözümlere katkı sağlayacak faydalar sunması büyük önem taşıyor." şeklinde konuştu.

"SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İÇİN TEKNOLOJİYLE KALICI ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİLMELİ"

Özgün Yalabak, dünyanın sürdürülebilirliği ve gelecek nesillere daha yaşanılır bir dünya bırakmak adına teknolojinin nimetlerinden faydalanarak daha kalıcı çözümler geliştirilmesi gerektiğini vurgulayarak "Teknolojinin bu denli hızlı gelişimi insanlarda bir korku oluşmasına sebep olurken, Endüstri 5.0 topluma teknolojiden korkma mesajı veriyor. Teknoloji seni korutmak için değil sana fayda sağlamak için var bunu unutma diyor" ifadelerini kullandı.

"İNSANLARIN NİTELİKLİ GÖREVLERDE ÇALIŞMASINI VURGULUYOR"

Bilhassa sanayi tarafında robotik sistemlerin kullanılmasıyla büyük gelişmeler sağlandığının altını çizen Yabalak, “Teknolojinin endüstri tarafında yaşadığı bu müthiş ilerlemeyi, kesinlikle insanlar işsiz kalacak gibi düşünmemek gerekiyor. İnsan, sezgisi ve problem çözme becerisi yüksek olan bir varlık. Bu önemli özellikleri göz ardı edecek bir sistem kurulmuyor. Aksine insanların, firmaların büyüme odaklı gelişim hedeflerini hayata geçirebilmek için daha nitelikli görevlerde bulunması gerektiğinin altı çiziliyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2022, 10:50
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını