banner1322
x

YAPAY ZEKA İLE BASKI HATALARINI EN AZA İNDİRECEK

Ayvos’un I-Fact yazılımı, tekstilde yaşanan baskı hatalarını en aza indirerek üretim verimliliğinde artış sağlamayı hedefliyor.

YAPAY ZEKA İLE BASKI HATALARINI EN AZA İNDİRECEK
Endüstri 40 Zirvesi

DERYA KUMTEPE - Yapay zeka, makine öğrenimi ve derin öğrenmeye dayalı görüntü işleme çözümleri sunan Türk Ar-Ge şirketi Ayvos, yapay zeka, makine öğrenimi gibi konularda çözüm sunmaya devam ediyor. Özellikle yapay zekayı temel alarak geliştirdiği yeni yazılımıyla üretim süreçlerine etki ediyor ve hataları en aza indirmeyi hedefliyor. Ayvos’un geliştirdiği son yazılım ise tam da yapay zeka tabanlı görüntü işleme teknolojileri aracılığıyla üretim süreçlerini iyileştirmek üzere tasarlanmış bir ürün. Ayvos, bilgisayarlı görme yaklaşımı kullanıyor ve bu sayede üretim süreçlerinde karşılaşabilecek olası sorunları önceden tespit ederek hızlı bir şekilde çözüm üretilmesini sağlıyor. Ayvos, özellikle tekstil sektöründe yaşanan baskı hatalarını en aza indirerek üretim verimliliğinde artış sağlamayı hedefliyor.

HATALI BASIMLARI BİLDİRİYOR

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Ayvos Kurucu ve CEO’su Eray Hangül, I-Fact adını verdikleri yazılım ile bir bant üzerinden akan ürünlerin tek kare görüntüsü üzerinden anomali analizi yapabildiğini belirtti. Hangül, yazılımın özelliklerini şu sözlerle anlattı: “I-Fact yazılımıyla tekstil üreticilerine doğru ürün sevkiyatının yapılması ve logo veya desen baskısı yapılan ürünlerde hatalı basımların bildirilmesi gibi konularda gerekli bildirimler iletiliyor. Bu da üreticilerin önlem alabilmelerini sağlıyor. Bir yıl içerisinde tekstil sektöründe kullanılan kumaşların yüzde 10’u hatalı üretim sonucu boşa gidiyor. Amacımız, I-Fact ile üretimdeki aksamaların önüne geçmeyi ve yaşanan bu zararı yüzde 1 seviyelerine indirmeyi hedefliyoruz.” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 14:35
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını