“Veri analizi ile satın alma modeline geçilmeli”

Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi’nde Satın alma 4.0 paneli başladı. Panelde yaptığı konuşmasında veri analizi ile satın alma modeline geçilmesi gerektiğini söyleyen TÜSAYDER Uluslararası İlişkiler ve Eğitim Komitesi Başkanı Dr. Sevgi Yılmaz, “Satın alma 4.0, Endüstri 4.0 ve dijitalleşmenin entegrasyonu” dedi.

“Veri analizi ile satın alma modeline geçilmeli”
Robot Zirvesi

Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi’nde ikinci günün son paneli “Dijitalleşen Satınalma / Satınalma 4.0” başlığı altında Satınalma Profesyonellleri ve Yöneticileri Derneği (TÜSAYDER) Başkan Yardımcısı Murat Altun Moderatörlüğü’nde gerçekleştirildi.

TÜSAYDER Başkanı Birol Kanbir, TÜSAYDER Yönetim İstişare Kurulu Üyesi Ufuk Bendeş’in de konuşmacı olduğu panelde söz alan TÜSAYDER Uluslararası İlişkiler ve Eğitim Komitesi Başkanı Dr. Sevgi Yılmaz kısaca profesyonel özgeçmişinden bahsettikten sonra “Satınalma 4.0 nedir? Bu kavramdan ne anlamalıyız?” bağlamında bir konuşma gerçekleştirdi. “Dünya dijitalleşiyor, hız çok önemli. Klasik satın alma yöntemleriyle ilerleyemeyeceğimiz aşikar” dedi. Bir ürünün satış fiyatını piyasanın belirlediğini ancak karlılığı belirleyenin satın almacılar olduğunu söyleyen Yılmaz, “Veri analizi ile satın alma modeline geçilmesi gerekiyor. Satın alma 4.0, Endüstri 4.0 ve dijitalleşmenin entegrasyonu” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 17:22
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını