Üretimde dijital dönüşüm hız kazanıyor

IDC Türkiye 2018 Üretim Zirvesi, üretim sektörünün dev kurumlarının üst düzey yöneticilerini Sapanca’da ağırladı. Zirvede, üretim sektörünün en etkili kurumlarının BT ve Üretim Yöneticileri, dijital dönüşümü şekillendiren en son teknolojileri, stratejileri ve önceliklerini tartıştı.

Üretimde dijital dönüşüm hız kazanıyor
EndüstrideAra5

Türkiye üretim sektörünün önde gelen kurumları, 1-2 Kasım tarihlerinde Sapanca NG Otel’de bir araya gelerek, sanayinin dijital yol haritasını çizdi. “Sanayinin Geleceği: Dijital, İnovatif ve Karlı” teması ile gerçekleşen zirvede, teknoloji, ürün ve hizmet sağlayıcıları ile üretim sektörünün en etkili kurumlarının BT ve Üretim Yöneticileri, dijital dönüşümü şekillendiren en son teknolojileri, stratejileri ve önceliklerini tartıştı.  Endüstri 3.0’dan 4.0’a geçiş konusundaki deneyimlerin paylaşıldığı etkinlik, üretimin dijitalleşmesi için gerekli yatırımlarla global üretim trendlerinin tartışıldığı platform olarak Türkiye'de sektörün geleceğine dair net bir bakış sağladı. 

IDC Türkiye Direktörü Nevin Çizmecioğulları, “Günümüzde işletmelerin çoğu rekabetçi güçlerini kaybetmemek ve verimliliklerini arttırmak için teknolojik yatırımlara yönelmiş durumdalar. Dijital dönüşümün, Türk imalat sanayiinin yüksek katma değerli üretime geçişini kolaylaştıracağına ve küresel pazarda sürdürülebilir bir şekilde rekabet gücü kazanmasına yardımcı olacağına inanıyoruz. Sadece inovatif ürün ve servislerden değil, aynı zamanda tamamen yeni oluşturulan iş modellerinden bahsediyoruz.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 13:57
YORUM EKLE

Radyo

Halıcı

Dergiler