banner1322
x

ÜRETİM SİMÜLASYONU NEDİR?

Endüstri 4.0’ın anahtar teknolojilerinden üretim simülasyonunu anlatan Dijitalis Proje Mühendisi Aytaç Karaduman, firmaların zaman ve maliyet açısından avantajlar sağladığını vurguladı.

ÜRETİM SİMÜLASYONU NEDİR?
Enerji Zirvesi

 Dijitalis Proje Mühendisi Aytaç Karaduman, Endüstri 4.0’ın anahtar teknolojilerinden biri olan üretim simülasyonunu anlattı.

Üretim simülasyonunun, gerçek üretim sistemlerinin bilgisayar tabanlı modellemesi ve matematiksel analizi olduğunu söyleyen Karaduman, firmaların proseslerini sanal bir ortamda denemelerine olanak tanıyarak fiziksel testlerle ilgili süre ve maliyet gereksinimlerini azalttığını dile getirdi.

Simülasyonun, kuruluşların üretim sistemi verimliliğini analiz etmesine ve iş hacmini ve karlılığını iyileştirmek için süreç değişikliklerini güvenle test etmesine olanak tanıdığını kaydeden Karaduman, işletmelerin, daha güçlü iş senaryoları oluşturmak ve kanıta dayalı kararlar almak üzere üretim simülasyonuna güvendiklerini kaydetti.

Simülasyonun her türlü senaryo ve değişikliği test etmek için ucuz ve risksiz bir yöntem olduğunun altını çizen Karaduman, simülasyonun geliştirilmesinin, katılımcıların sistemi daha iyi anlamasına destek olduğunu, modern 3D animasyon ve diğer raporlama araçları ile geniş bir izleyici kitlesi arasındaki iletişimi ve anlayışı teşvik ettiğini ifade etti.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 09:32
YORUM EKLE

Huawei

Proven

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını