Türkiye’nin ilk yerli akü izleme sistemi

TÜBİTAK destekli bir proje olarak geliştirilen Türkiye’nin ilk yüzde 100 yerli akü izleme sistemi Alpais, fabrikaları yüksek maliyetli kesintilerden koruyarak, işletmeye değer katıyor. 

Türkiye’nin ilk yerli akü izleme sistemi
Enerji Zirvesi

Kiritik görevlerin gerçekleştirildiği ortamlarda gerek duyulduğu anda akü altyapısı ihtiyacı karşılanmazsa işletmelerin maliyetlerin ciddi oranda artabilir.  Ülkemizde sık sık elektrik kesintileri yaşandığı dikkate alındığında, KGK ve akü izleme sistemleri için yapılacak yatırımlar, işin sürekliliği için hayati önem taşırlar. Tam bu noktada, yedek güç için kurulu akü altyapısını izleyerek, her türlü olumsuz şarta önceden hazırlıklı olmak mümkün oluyor. Türkiye’nin ilk yüzde 100 yerli akü izleme sistemi Alpais, altyapıdaki akülerin kullanım ömrünü uzatıyor. Etkin koruyucu ve önleyici bakım çözümüyle servis maliyetlerini azaltan ürün, uzaktan erişim imkanı ile işi her an ve her yerden yönetme imkanı sunuyor.

YATIRIMLARI KORUYOR

Acil durumların önüne geçtiğinden akü alımının planlı yapılmasını sağlıyor. Alp Enerji firması tarafından sunulan Alpais, kayıtlı veri ve raporlama özelliğiyle garanti durumunun belirlenmesini ve doğrulanmasını sağlıyor. Personeli akü rafları ve odalarından uzak tuttuğu için, hem çalışanların güvenliğini hem de faaliyetlerin sürekliliğini sağlıyor. İş güvenliği planlarını basitleştirip temel faaliyetlere odaklanmayı mümkün kılıyor. Aplais modüler akü izleme sisteminin merkezinde yer alan kontrol modülü, donanım ve yazılım altyapısı ile sınırsız sayıda akünün izlenmesi için eksiksiz çözüm sunuyor. Alpais, böylece yatırımdan en iyi şekilde yararlanma imkanı sunuyor. 


 

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 10:37
YORUM EKLE

Radyo

Festo

Dergiler