Tüm süreçlerini dijitalleştiren "DigitALL" projesini başlattı

ASAŞ Bilgi Sistemleri Direktörü Ebubekir Şimşek, uçtan uca tüm süreçlerini dijitalleştirmeyi hedefledikleri DigitALL projelerini ve diğer yeniliklerle akıllı fabrika konseptini hayata geçirmeye devam ettiklerini ifade etti.

Tüm süreçlerini dijitalleştiren "DigitALL" projesini başlattı
Endüstrideara

ASAŞ Bilgi Sistemleri Direktörü Ebubekir Şimşek, uçtan uca tüm süreçlerini dijitalleştirmeyi hedefledikleri projeleri DigitALL ve projelendirmekte oldukları yeniliklerle akıllı fabrika konseptini hayata geçirmeye devam ettiklerini ifade etti.

Şimşek, şunları kaydetti:

"ASAŞ’ta dijital dönüşüm çok uzun süredir günün teknolojik imkânlarına ve müşteri beklentilerine göre iş yaşamının bir parçası olarak görülüyor ve uygulanıyor. ASAŞ olarak Endüstri 4.0 vizyonu kapsamında başlattığımız dijitalleşmeye yönelik çalışmalarımızı konsolide ederek, uçtan uca tüm süreçlerini dijitalleştirmeyi hedeflediği projemizi “DigitALL Geleceğe Yolculuk” sloganıyla 2018 yılında tanıttık. Müşteri teklif talebi, planlama, detay çizelgeleme, satın alma, üretim, stok yönetimi, satış, sevkiyat, fatura ve genel anlamıyla tüm tedarik zinciri süreçlerini dijital ortamda entegre eden projemizin ilk fazını 1 Ocak 2020 itibarıyla başarıyla tamamlayarak hayata geçirdik. Proje kapsamında üretim süreçlerimizin tamamı el terminalleri, tabletler üzerinden yerinde ve anında bilgilerin gerçek zamanlı olarak sistemlere akmasını sağlayacak nitelikte planlanarak hayata geçirildi. Şu anda bu veriler ışığında üretim verimliliği, OEE, OTIF değerleri takip ederek anlık olarak izleyebiliyoruz."

"PANDEMİ DÖNEMİNDE ÖNEMLİ KAZANIMLAR SAĞLADIK"

Şimşek, dijitalleştirdikleri süreçler sayesinde pandemi döneminde de önemli kazanımlar elde ettiklerini ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu dönemde kritik sektörlere yaptığımız üretimlerde tedarik zincirinin devamlılığını sağlayarak topluma karşı sorumluluğumuzu yerine getirmek ve ülke ekonomisinin istikrarlı ve sürdürülebilir başarısına katkı sağlamak için üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeyi başardık. ASAŞ olarak DigitALL projemizle birlikte, yaptığımız ve projelendirmekte olduğumuz birçok yenilikle akıllı fabrika konseptini hayata geçirmeyi sürdürüyoruz. Müşterilerimize daha yakın, veriyi analiz ederek değer ve fırsatları hızlı görüp hayata geçirebilen, maddi olan olmayan tüm birikimlerimizi de koruyup geliştirebileceğimiz bir yapıyla yolumuza devam ediyoruz. Yapılan her işin dijital izi sistemlerde oluşturuluyor ve veri tek bir yerden üretilip kayıt altına alınıyor. Bu şekilde grup genelinde ortak rapor ve veri keşif araçları ile gerçek zamanlı yönetim sağlanıyor. Yeni dönemde veri analitiği, yapay zekâ ve VR, AR gibi teknolojiler ile daha katma değerli adımları atmaya hazırlanıyoruz. Her zaman daha iyisini paydaşlarımıza sunmak için çalışmalarımızı süreceğiz." 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 16:32
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını