banner1322
x

SOFTTECH YETENEKLİ GENÇLERİN PEŞİNDE

Softtech, Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) ile birlikte Türkiye’nin yazılımcılarını yetiştiriyor. ESTÜ’de verilen seminerler sonucunda başarılı olan 21 öğrenci Softtech’te işe başladı.

SOFTTECH YETENEKLİ GENÇLERİN PEŞİNDE
Robot Zirvesi

Yazılım sektöründe fırsat eşitliği sağlamak ve istihdam yaratmak amacıyla yola çıkan Softtech, üniversitelerle birlikte iş birliği gerçekleştirdi. 2019 yılından beri Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde sertifikalı seminerler düzenleyen firma iş birliği daha kalıcı hale getiriyor. Seminerler neticesinde başarılı olan 21 öğrenci ise Softtech bünyesinde çalışmaya başladı. 

250 ÖĞRENCİYE ULAŞILDI 

Amaçlarının Anadolu’daki genç yeteneklere ulaşmak olduğunu belirten Softtech Genel Müdürü M. Murat Ertem, Eskişehir Teknik Üniversitesi ile yaptıkları iş birliğinden dolayı mutlu olduklarını belirtti. “Milli egemenlik sürecinin başladığı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, ne varsa Anadolu’da var diyoruz. Çünkü Anadolu’nun bereketli topraklarına bir el uzattığınızda size 10 el olarak geri dönüyor. Bu ilhamla birlikte Anadolu’nun farklı şehirlerindeki üniversiteleri ile de iş birliklerimizi devam ettirerek Anadolu’daki genç yeteneklere ulaşmaya devam edeceğiz. ESTÜ’nün vizyoner eğitmen kadrosu ve yönetimine Softtech ailesi adına teşekkür ediyorum” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 14:35
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını