Siber Güvenlik sektöründe yerli ve milli kabiliyetler artırılacak

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin sektör zirvesinde yerli ve milli, imkan ve kabiliyetlerin artırılmasının önemi, test ve sertifikasyon, markalaşma konuları görüşüldü.

Siber Güvenlik sektöründe yerli ve milli kabiliyetler artırılacak
EndüstrideAra - Haber Detay

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’ne üye olan firmaları buluşturan Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi Sektör Zirvesi, Bolu'da 9-10 Şubat tarihlerinde gerçekleştirildi. Sektördeki yerli ve milli imkanlar ile kabiliyetlerin artırılmasının önemi, test ve sertifikasyon, markalaşma ve ihracat konularının görüşüldüğü organizasyon, Savunma Sanayii Başkanı Prof.Dr. İsmail Demir ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Mustafa Şeker ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi üye firmalarının temsilcilerinin de yoğun katılımına sahne oldu. 

HEDEF, YERLİ VE MİLLİ ÇÖZÜMLERLE REKABETÇİ OLMAK 

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin temelleri, Savunma Sanayii Başkanlığı başta olmak üzere ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla özel sektör ve akademi temsilcilerinin katkılarıyla atılmış. Türkiye’de siber güvenlik ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla kurulan platform, siber güvenlik alanında yetkin insan kaynağı ve markalaşmış, yerli ve milli çözümlerle globalde rekabetçi ve söz sahibi olmayı vizyon ediniyor. Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, ihtiyaçların tespiti ve yenilikçi yöntemlerle karşılanması için en üst düzey iş birliği, eşgüdümü ve sağlıklı rekabet koşullarını sağlayarak ekosistemi geliştirmeyi, bunun sürekliliğini sağlayacak mekanizmaları oluşturmayı amaçlıyor. 


 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 10:56
YORUM EKLE

Radyo

Halıcı

Dergiler