banner1322
x

Serbest ölçeklendirilebilen ilk poşetleme makinasında Festo imzası

Bosch Packaging Technology, dünyada serbest ölçeklendirilebilen ilk poşetleme makinası Sigpack VPF’de, Festo Motion Terminal tarafından sunulan esnekliğe güveniyor.

Serbest ölçeklendirilebilen ilk poşetleme makinasında Festo imzası
Enerji Zirvesi

Günümüzde kahve, şeker, farmasötikler neredeyse her şey küçük, düşük maliyetli poşetlerde ambalajlanıyor. Bosch Packaging Technology tarafından geliştirilen yeni, esnek düz poşetleme makinası Sigpack VPF, doğru ambalajlama ile birlikte hassas karışım oranının elde edilmesini de sağlıyor. Dünyada serbest biçimde ölçeklendirilebilen ilk poşetleme makinası Sigpack VPF, Festo Motion Terminal’in dijital pnömatikleri tarafından sunulan esnekliğe güveniyor.
Sigpack VPF (Vertical Platform Flat) poşetleme makinası, hızlı format değişiklikleri ve sadece birkaç gram olan dolum miktarlarına uyum sağlayabilecek maksimum ambalaj esnekliğini sunabiliyor. En yeni piyasa ihtiyaçlarına göre kolayca uyarlanabilen makinanın dolum kapasitesi dakikada 1800 poşete kadar çıkabilirken, cihaz, piyasada taban alanı başına en iyi metrekare performansını sunuyor.

TUZ VE KARABİBER AYNI ANDA AYNI MAKİNADA AMBALAJLANIYOR

Yeni, merkezi olmayan bu dozlama sistemi, her bir şerit için özel bir dozaj bölmesi ve ürün stoku içerirken, üç ile on iki şerit arasında herhangi bir yerde destek sağlıyor. Bosch Packaging Systems Ürün Müdürü Rolf Steinemann, modüler konsept sayesinde, tuz ve karabiber gibi farklı ürünlerin artık aynı anda tek bir makinada ambalajlanabildiğini anlattı.
Hijyenik ve ergonomik tasarım, Sigpack VPF’nin erişimi ve denetimi kolay bir cihaz olmasını sağlıyor. Temizleme ve değiştirme sürelerinin kısa olması ise ekipmanın genel verimliliğini önemli oranda artırıyor. Daha az ürün kaybı ve ıskarta mal ortaya çıktığı için ambalajlama prosesi daha maliyet etkin hale geliyor.

DAHA FAZLA PROSES GÜVENİLİRLİĞİ SAĞLIYOR

Festo Motion Terminal, prosesin izlenmesi için basıncın ve vakumun ölçülmesine, valfin kontaminasyonunun kontrol edilmesi için sızıntının izlenmesine ve her bir şeridin temizlik ve drenaj basıncının ayrı ayrı ayarlanmasına imkan sağlıyor. Tüm bu işlevleri gerçekleştirebilen Festo Motion Terminal, devrim yaratan dijitalleştirilmiş pnömatikler konseptini uygulamaya koyan ilk ürün oldu. Uygulamalar, pnömatik işlevlerin geçişinin kontrol edilmesinden ve parametreleri değiştirerek yeni formatların uydurulmasından sorumlu iken, kontrol, teşhis ve kendi kendine öğrenme için entegre akıllı sensörler ilave bileşenlere ihtiyacı ortadan kaldırarak karmaşıklığı azaltıyor ve sipariş prosesini basitleştiriyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 15:26
YORUM EKLE

Huawei

Proven

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını