banner1322
x

SCHNEİDER ELECTRİC, AVEVA VE ODS İŞ BİRLİĞİNE VARDI

Schneider Electric ve AVEVA, sanayi sektörünü desteklemek üzere Obeika Digital Solutions ile iş birliği anlaşması yaptı.

SCHNEİDER ELECTRİC, AVEVA VE ODS İŞ BİRLİĞİNE VARDI
Endüstri 40 Zirvesi

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde önemli bir konuma sahip Schneider Electric ve AVEVA, Obeikan Digital Solutions (ODS) ile bir "İttifak Ortaklığı" anlaşmasına imza attı.

 S. ARABİSTAN'A ENDÜSTRİ 4.0 YOLCULUĞUNDA DESTEK OLACAKLAR

Söz konusu ittifak ortaklığı ile üç firma, Suudi Arabistan sanayisini destekleyerek, ülkedeki fabrikaların dijital dönüşümle Endüstri 4.0 yolculuklarında yardımcı olmak amacıyla iş birliği gerçekleştirecek.

Üç firma, kavram kanıtlama projelerini sunmak adına ortaklaşa çalışacak; Schneider Electric ve AVEVA'nın Nesnelerin İnterneti donanımı ve bulut tabanlı yazılımı, ODS'nin yerel uzmanlığı ile birleştirilecek.

"ÜLKENİN İMALAT SEKTÖRÜNÜ TEKNOLOJİYLE İVMELENDİRECEĞİZ"

İş birliğine dair konuşan ODS Grup CEO’su Abdallah Obeikan, Obeikan ve ODS'nin, S. Arabistan'ın üretim becerilerini teknoloji ve dijitalleşme aracılığıyla dönüştürme vizyonuna sahip olduğunu dile getirerek, "Schneider Electric ve AVEVA, Nesnelerin İnterneti ve bulut bilgi işlem gibi teknolojilerin tesisleri nasıl daha akıllı, daha verimli ve daha sürdürülebilir hale getirebileceğine dair inancı paylaşmaktadır. Ülkenin imalat sektörünü teknoloji aracılığıyla ivmelendirmek istiyor ve bu iş birliğinden dolayı heyecan duyuyoruz." dedi.

"KRALLIĞI, BÖLGENİN ÜRETİM MERKEZİ HALİNE GETİRECEK"

Konuyla ilgili Schneider Electric Endüstriyel Otomasyon Başkan Yardımcısı Oseid Faqih ise, "Yeni nesil imalatta, verimliliği artırmak, güvenliği daha iyi hale getirmek, enerji ve su kullanımını azaltmak için tesis katındaki her makinayı bağlantılı hale getirmek, veri akışlarını toplamak ve söz konusu bilgileri gerçek zamanlı olarak analiz etmek adına dijital teknolojiler kullanılacak." diye konuştu.

Obeikan ve ODS'nin bahsi geçen alandaki liderlikleri ve dijital dönüşüm projelerindeki prestijli konumları ile önemine vurgu yapan Faqih, "Bu iş ortaklığı, Krallığı, bütün bir bölgenin üretim merkezi haline getirecektir." ifadelerini kullandı.

"SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜME İÇİN VERİMLİLİĞİ ARTIRACAK"

AVEVA MEA Sorumlusu Dr Tariq Aslam da, dijital teknolojilerin gelecek 10 yılda ekonomik değerin önemli bir kısmını meydana getirecek olması ve bu çerçevede S. Arabistan ve BAE'deki politikalara atıfta bulunarak şu değerlendirmelerde bulundu:

"AI, IIoT ve bulut bilgi işlemin kuvvet çarpanı etkisi halihazırda endüstri sektörüne verimlilik ve finansal faydalar olarak dönmeye başlamıştır. AVEVA'nın Obeikan Digital Solutions ile iş ortaklığı, AVEVA'nın portföyünden dijital çözümler ve ODS’nin S. Arabistan ve daha geniş çapta Orta Doğu genelinde mevcut olan gelişmiş uygulama becerileri ile sinerji oluşturarak, bölgede sürdürülebilir ve eşitlikçi bir büyüme için bu verimliliği artıracaktır."

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ VE ENDÜSTRİYEL UYGULAMALAR SUNUYOR

Obeikan Grup'un bir parçası olan ODS, altyapı güvenilirliği, lojistik, organizasyonel optimizasyon, yedek parça, denetim ve uyumluluk yönetimleri konusunda duruma özel danışmanlık hizmetleri ve endüstriyel uygulamalar veriyor.

Şirket, S. Arabistan genelinde üreticilerin dijital teknolojiler ile dönüşümü için çalışmalarına devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2021, 09:19
YORUM EKLE

Huawei

Proven

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını