Schneider, 230 dijital dönüşüm projesinin çıktılarını paylaştı

Schneider Electric’in 230 projeyi baz alan Global Dijital Dönüşümün Faydaları Raporu'na göre dijitalleşme; şirketleri, daha verimli ve güvenilir, bağlı ve sürdürülebilir hale getiriyor.

Schneider, 230 dijital dönüşüm projesinin çıktılarını paylaştı
Endüstrideara

Schneider Electric tarafından açıklanan, EcoStruxure mimarisini kullanan 41 ülkeden 230 projeyi baz alan Global Dijital Dönüşümün Faydaları Raporu, enerji yönetimi ve otomasyon alanında dijital dönüşümün potansiyeliyle ilgili fonksiyonel ve gerçekçi bir değerlendirme sunuyor. Schneider Electric Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Jean-Pascal Tricoire sunulan rapor hakkında yaptığı açıklamada, dijital dönüşümün, tutarlılık ve verimlilik sunmanın tek yolu olduğunu, Nesnelerin İnterneti (IoT), yapay zeka ve büyük veri analizi gibi teknolojilerin, şirketleri daha verimli ve yenilikçi hale getirerek rekabet avantajları sağladığını vurguladı. Jean-Pascal Tricoire, EcoStruxure™ üzerine inşa edilen teknolojilerin, dijitalleşmenin gücünden de yararlanarak, müşterilerin daha verimli ve güvenilir, bağlı ve sürdürülebilir hale gelmelerini sağladığını aktardı.

ENERJİ TÜKETİMLERİNDE ORTALAMA YÜZDE 24 TASARRUF

Rapor, çalışma ve mühendislik süreçlerinin dijitalleştirilmesinin, şirketlerin sermaye giderlerinde ortalama yüzde 35 tasarruf ve zaman optimizasyonu sağlayabileceğini de gözler önüne seriyor. Yeni sistemlerin ve varlıkların işletmeye entegre edilme maliyetleri ise ortalama yüzde 29 oranında azaltılabiliyor. Çalışmaya göre, IoT kullanımı yoluyla dijitalleşmenin verimlilik, güvenilirlik, güvenlik ve sürdürülebilirlik gibi konularda önemli oranda iyileştirmeler sağlayabileceğine işaret ediliyor. Şirketlerin, dijitalleşme yoluyla enerji tüketimlerinde ortalama yüzde 24 civarında tasarruf sağladıkları da bildiriliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 17:13
YORUM EKLE

Radyo

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler