banner1322
x

Schmersal'dan Endüstri 4.0 uyumlu emniyet kontrolörü

Schmersal, Endüstri 4.0 uyumlu entegre OPC UA sunuculu Protect PSC1 emniyet kontrolörünü SPC IP Drives 2018 fuarında tanıttı. 

Schmersal'dan Endüstri 4.0 uyumlu emniyet kontrolörü
Endüstrideara

Schmersal tarafından sunulan Protect PSC1 programlanabilir, modüler emniyet kontrolörü farklı fieldbus sistemleri üzerinden yüksek düzey kontrolörlerle veri alışverişi imkanı tanıyor, cihaz bu amaçla bir iletişim arayüzüyle donatılmış. Yazılım aracılığı ile Protect PSC1'in farklı fieldbus sistemlerini bir tek donanım ile yönetebileceği farklı fieldbus protokolleri kolaylıkla seçilebiliyor. Son olarak Schmersal bu iletişim arayüzüne bir de OPC UA sunucusunu entegre ederek yelpazede bulunan emniyet sensörlerinin M2M iletişim protokolünden sağlanan açıklamalarla birlikte makinanın okunabilir formatta veri elde etmesini sağlar. Bu kapsamlı veriler arasında; emniyetli çıkışların durum verileri başta olmak üzere emniyet parametreleri, sensörün kullanım ömrü bilgisi, sipariş bilgisi gibi veriler yer alıyor. Schmersal SD bus'a sahip emniyet sensörleri bu değerler dışında hedefle ilgili önemli bilgileri, sensör sıcaklığını, cihaz seri numarası ve hata mesajlarını görüntüleyebiliyor.

ÜRETİCİDEN BAĞIMSIZ VERİ ALIŞVERİŞİ

Schmersal Group Kontrolör Satış Müdürü Ulrich Bernhardt, OPC UA'nın PSC1'e entegrasyonu ile makinalar arası ya da şirketler arası iletişimde ürünleriyle ilgili üreticiden bağımsız veri alışverişi sunabildiklerini açıklayarak, farklı üreticilere ait ürünlerin birlikte çalışabilmesine olanak vermeyi sağladığından OPC UA'yı Endüstri 4.0'ın öncüsü olarak gördüklerinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 17:12
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını