banner1322
x

SANAL GERÇEKLİĞİ PANOLARA UYGULADI

Tempa Grup Bölge Yöneticisi Bahadır Coşkun, Türkiye’de sektörde bir ilke imza attıklarını, sanal gerçekliği elektrik panolarına entegre ettiklerini söyledi.

SANAL GERÇEKLİĞİ PANOLARA UYGULADI
Endüstri 40 Zirvesi

CEM KARATAY - Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD) tarafından organize edilen ve Endüstri Radyo iş birliğiyle düzenlenen “ENOSAD Üyeleri Tanıtım Webinarları”nın altıncısı kapsamında konuşan Tempa Grup Bölge Yöneticisi Bahadır Coşkun, Türkiye’de sektörde bir ilke imza attıklarını, sanal gerçekliği elektrik panolarına entegre ettiklerini söyledi. 

Coşkun, panolarını demonte olarak almayı talep eden müşterilerine akıllı telefonlarından ya da tabletlerinden panolarıyla ilgili bir sanal gerçeklik oluşturarak montajının nasıl yapıldığını göstereceklerini müjdeledi.

“SANAL GERÇEKLİK İLE MONTAJ YAPACAKLAR”

Türkiye’de sektörde ilk dökme contayı döken, ilk ihracatı gerçekleştiren, ilk ex-proof panoyu üreten, ilk EMC panoyu yapan gibi birçok ilke imza attıklarını ve ilkleri esas edindiklerini kaydeden Tempa Grup Bölge Yöneticisi Bahadır Coşkun, yine Türkiye’de sektörde ilk kez dijital dönüşümle ilgili bir adım attıklarını belirtti.

Coşkun, söz konusu uygulamaya ilişkin şu detayları verdi:

“Yaklaşık 2,5-3 yıldır çalıştığımız son 1 yıldır da somut adımlar attığımız elektrik panolarında sanal gerçeklik konusu gündemimizde. Panolarımızın demonte olarak sunulması halinde, çerçeveye takılan bir yan sac, üst kapak, baza, kapı, sırt gibi yarı mamul ürünler var. Bu ürünlerimizi bazen müşterilerimize kendi talepleri doğrultusunda ayrıca alıp kendileri montajlarını gerçekleştirebiliyorlar. Bunu yaptıkları zamanda onlara kullanım kılavuzu veriyoruz. Kağıt üzerinde bir doküman olduğu için müşterilerimiz bazı zorluklarla karşılaşabiliyor. Biz de bu konuda bir çözüm üreterek sanal gerçekliği elektrik panolarına entegre ettik. Müşterilerimiz ilerleyen dönemde akıllı telefonlarından ya da tabletlerinden panolarımızla ilgili bir sanal gerçeklik oluşturarak her türlü parçayı sanki oradaymışçasına, montajının nasıl yapıldığını görebilecekler.” 

“PAZARLAMADA DA FAYDA SAĞLAYACAK”

Coşkun montajın yanı sıra pazarlama tarafında da sanal gerçeklik ile çözüm ortaklarına/müşterine ürünleri daha anlaşılır, detaylı gösterme imkanı bulacaklarını dile getirerek “Sanki orada bir pano varmış gibi uygulama üzerinden su ve toz kanallarını, contaları, panonun içindeki boyutları, tasarımı vb. rahatlıkla gösterebilme imkanımız olacak. Bu da ürünlerimizin daha anlaşılır olmasını sağlayacak ve müşterilerimizin kullanımına yönelik ekstra detaylar sunmamızı sağlayacak” dedi.

“ENDAKS, WEB SİTESİNDEN SATIŞLARA BAŞLAYACAK”

Ayrıca Coşkun, endüstriyel aksesuarların satışını gerçekleştiren grup firmalarından Endaks’ın web sitesi üzerinden satış planladıklarını ve bu konunun organizasyonunu yaptıkları bilgisini verdi.  

Sektörde hiçbir firmayı rakip olarak değil meslektaşları olarak gördüklerini söyleyen Coşkun, “Meslektaşlarımıza gelin sektörün kalitesini birlikte yükseltelim diyoruz. Onlarla iş birliği içerisinde projeler yürütüyoruz ve yürütmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2020, 12:43
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını