banner1339
x

ROCKWELL SİBER GÜVENLİK ŞİRKETİNİ SATIN ALDI

Rockwell Automation, İspanya merkezli endüstriyel siber güvenlik hizmetleri sağlayıcısı özel şirket Oylo’yu satın aldı. Satın almaya ilişkin ayrıntılar haberimizde...

ROCKWELL SİBER GÜVENLİK ŞİRKETİNİ SATIN ALDI
Endüstri 40 Zirvesi

Rockwell Automation, İspanya Barselona merkezli, endüstriyel siber güvenlik hizmetleri sağlayıcısı özel şirket Oylo’yu satın aldığını duyurdu.

Oylo, geniş bir yelpazede endüstriyel kontrol sistemleri (ICS) için siber güvenlik servisleri ve çözümleri tedarik ediyor. Hizmetindeki konular arasında ön değerlendirme çalışmaları yapmak, anahtar teslim uygulamalar, siber güvenlik proje yönetim hizmetleri ve siber vakaya cevap verebilme var.

"OT VE IT'DE DAHA KAPSAMLI GÜVENLİK STRATEJİSİ ÖNEM TAŞIYOR"

Rockwell Automation Yaşam Döngüsü Hizmetler’den Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Frank Kulaszewicz, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede “Bağlı ve akıllı aygıtlar fabrika katına girdikten sonra endüstriyel operasyon teknolojileri (OT) ve bilişim teknolojileri (IT) genelinde daha kapsamlı bir siber güvenlik stratejisine sahip olmak her zamankinden daha hayati önem taşıyor.” dedi.

Kulaszewicz ayrıca, müşterilerinin Connected Enterprise yolculuğundaki başarısı için çalışmaya devam ettiklerini, Oylo’nun alanındaki derin uzmanlığı Rockwell’in uzmanlığının dünya genelinde sunabilme yetkinliğini daha da hızlandıracağını söyledi.

SİBER GÜVENLİK HİZMETLERİNİ GENİŞLETİYOR

Oylo satın alması firmanın alanının en iyisi olarak siber güvenlik hizmet ve çözümlerini sağlamak istediğini ortaya koyuyor. Oylo’nun OT siber güvenlik uzmanlığı yakın zamanda gerçekleşen Avnet Data Security satın almasıyla kazanılan IT siber güvenlik uzmanlığını tamamlayıcı nitelikte bulunuyor.

Firma, söz konusu satın almayla hızla değişen pazarda küresel teslimat yetkinliklerini hızlandırıyor ve sanayi için mevcut siber güvenlik hizmetlerini genişletiyor. 

Oylo CEO’su Eduardo Di Monte ise, “Sadık müşterilerimize ve partnerlerimize hizmet etmeye devam edecek olmanın, aynı zamanda hizmetlerimizi dünya genelinde birçok kuruma ulaştıracak olmanın heyecanını yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Oylo, Yaşam Döngüsü Hizmetleri biriminin bir parçası olacaktır. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 16:42
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını