QEV, 3DEXPERIENCE PLATFORMUNU TERCİH ETTİ

Dassault Systèmes, QEV Technologies'in bulut üstünde 3DEXPERIENCE platformunu iş akış süreçlerine entegre ettiğini duyurdu.

QEV, 3DEXPERIENCE PLATFORMUNU TERCİH ETTİ
Endüstri 40 Zirvesi

Elektrikli yarış arabaları için teknoloji ve mühendislikte uzman QEV Technologies, Dassault Systèmes’in bulut üzerindeki 3DEXPERIENCE platformunu seçti. İspanya merkezli bir e-mobilite ve Ar-Ge firması olan QUEV, söz konusu platform ile otomobil üreticileri için daha steril ve sürdürülebilir mobilite bilgi birikimi geliştirirken performans optimizasyonu konusunda da çok büyük bir adım attı.

ÜRÜN İZLENEBİLİRLİĞİNİ İYİLEŞTİRECEK, MALİYETLERİ AZALTACAK

3DEXPERIENCE platformu, birden fazla iş sürecini birbirine bağlarken, şirket genelinde tasarım ve mühendisliği de tek bir dijital ortamda birleştirecek.

İspanyol firmasının ekipleri, gerçek zamanlı olarak problemsiz bir biçimde, tasarım ve mühendislik yapabilecek, çeşitli teknik bilgilerini paylaşabilecek, ürün izlenebilirliğini iyileştirirken maliyetlerini azaltabilecek.

"ÜRÜNLERİMİZİ ÇOK DAHA HIZLI GELİŞTİREBİLECEĞİZ"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan QEV Technologies CEO'su Joan Orús, "Motor sporları ve e-yarış alanındaki engin bilgi birikimimiz, şirketimizi en yeni teknolojileri geliştirmeye yönlendirdi. Müşterilerimizin beklentilerini karşılayan bir teknoloji ve mühendislik partneri olarak, elektromobilitede uygulamalı çözümlerin geliştirilmesi ve üretilmesinde öncü olduk. Bu üreticilerin, daha uzun pil süresi, yüksek özelleştirme, güvenilirlik, performans ve piyasaya hızlı giriş beklentileri var." dedi.

Çözüm ortaklarının CATIA uygulamasından halihazırda faydalandıklarını dile getiren Joan Orús, "İş birliği ve proje yönetiminden faydalanmak, ürünlerimizi daha hızlı geliştirmek ve daha fazla iş kazanmak için bulut üstünde 3DEXPERIENCE platformuna geçmeye karar verdik. Dassault Systèmes ve dünya genelindeki EV endüstrisinin ayrıntılı referansları da bu kararda önemli faktörlerdi." ifadelerini kullandı.

"SEKTÖRÜN E-MOBİLİTEYE GEÇİŞİNİ HIZLANDIRACAK"

Söz konusu iş birliği hakkında görüşlerini paylaşan Dassault Systèmes Ulaştırma ve Mobilite Endüstrisi Başkan Yardımcısı Laurence Montanari ise, firma olarak rekabetçi yeni teknolojileri yarış pistlerine olabildiği kadar hızlı bir şekilde getirmeye odaklandıklarını söyledi.

Yarış konusunda alanında uzman teknoloji firmaları da  dahil otomotiv endüstrisinin çeşitli sektörlerinde uzun bir geçmişe sahip olduklarının altını çizen Laurence Montanari, iş birliği sayesinde QEV Technologies'in elde edeceği kazanımları şöyle açıkladı:

"3DEXPERIENCE platformuyla QEV Technologies, iş birliğini ve konseptleri optimize edebilir ve dahil olan sektörün tüm oyuncuları arasındaki iletişimi düzenleyebilir. Bu da sektörün genelinin e-mobiliteye geçişini büyük oranda hızlandırmaya destek olacak."

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2021, 08:58
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını