ÖZTEKNİK SÜREÇLERİNİ CANİASERP ÜZERİNDEN YÖNETECEK

Özteknik, iş süreçlerini canias4.0 Teknolojileri ile yönetmeye karar verdi. Firma, en kısa sürede iş süreçlerini caniasERP sistemi üzerinden yönetmeye başlayacak.

ÖZTEKNİK SÜREÇLERİNİ CANİASERP ÜZERİNDEN YÖNETECEK
Robot Zirvesi

Otomotiv sektöründe 50 yılı aşkın tecrübeye sahip Özteknik, IAS ile el sıkıştı. Ağır ticari araçlar, iş makinaları ve tarım makinaları için parça üretimi yapan firma, kendine ait beş markasıyla ve binden fazla aktif ürün çeşidi ile 60 ülkeye ihracat yapıyor.

Sektörünün öncü firmaları arasında yer alan Özteknik, üretmekte olduğu üç farklı ürün grubu ve dövme tesisi ile tek bünyede dört fabrika gibi çalışıyor. Mevcutta kullandığı endüstriyel yazılım çözümünün ihtiyaçlarını karşılayamadığından tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek, esnek, karmaşık iş süreçlerine kolayca adapte olabilecek bir çözüm arayışına giren firma, araştırmaları sonucunda yola caniasERP ile devam etmeye karar verdiğini duyurdu.

Özteknik ve IAS arasında gerçekleştirilen yeni anlaşmanın detaylarını Özteknik Kalite Yöneticisi Tuğba Kiriş anlattı. 

"İŞ AKIŞLARIMIZ DAHA HIZLI DİJİTALLEŞMEYE BAŞLADI"

Dijital dönüşümün tüm sektörler için hayati önem taşıdığını vurgulayan Kiriş, “Yalın üretim felsefesi otomotiv sektörü ile başladı. Yalınlaşma sadece üretim hatlarında değil süreçlerimizde de gerçekleştirildi. Sürekli verimlilik arttırma açısında birçok çalışma yapıyoruz. Pandeminin de etkisiyle iş akışlarımız, iş yapış şekillerimiz çok daha hızlı değişmeye ve dijitalleşmeye başladı. Bu dönemde değişime kapalı olmak önceki dönemlere göre çok daha riskli. Esnek ve hızlı olmak bizim için çok önemli” şeklinde konuştu. 

“CANİASERP İLE İHTİYAÇLARIMIZA ÇÖZÜM BULACAĞIZ”

Esnek çalışma yapısı ile müşteri talep odaklı çalıştıklarını ve bu nedenle iş süreçlerinin de esnek ve değişken olduğunu söyleyen Kiriş, mevcutta kullandıkları ERP yazılımının hedefledikleri konularda yeterli olmadığından bahsediyor. Kiriş, “Araştırmalarımızı piyasada iyi olarak bilinen yazılımlara yoğunlaştırdık. Bu süreçte, caniasERP esnekliği, pratik kullanımı, beklentilerimize uyumu, gelişime açıklığı ile diğer yazılımlara göre bir adım öne geçti ve tercihimiz bu yönde kullandık” dedi ve ekledi: "caniasERP ile başlattığımız yeni sürecimizde kurumsal varlıklarımızı ve paydaş ilişkilerimizi dijital ortamda tekrar tanımlama; ihtiyaçlarımıza dijital teknolojilerin entegrasyonuyla çözüm bulma ve buna bağlı olarak iş süreçlerimizin ve kurum kültürümüzün gelişimi ve değişiminin eşiğindeyiz. IAS Satış Yöneticisi Göktuğ Aydın’ın desteği, IAS proje ekibi ve canias4.0 Teknolojileri ile bu süreci başarı ile tamamlayacağımızı, sürekliliğini sağlayacağımızı düşünüyoruz. Böylece, üretimimizden yönetimimize kadar daha verimli, daha esnek, daha hızlı, yaratıcı ve yenilikçi sonuçlar elde etmeyi hedefliyoruz." 


 

YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını