Otomotivde dijital dönüşümün yol haritasını açıkladı  

Türkiye otomotiv sektöründeki dijital dönüşümü ele alan araştırma raporuna göre  sektördeki CIO’lar, Nesnelerin İnterneti ve ona bağlı olarak İleri Analitik’in gelecek yıllarda işleri değiştirecek güçte dönüşüm getireceğini belirttiler. 

Otomotivde dijital dönüşümün yol haritasını açıkladı  
EndüstrideAra - Haber Detay

Otomotiv sektörü için hazırlanan ve geleceğe hazırlanan Türkiye’deki otomotiv şirketlerinin dijital dönüşümünün potansiyelinin nasıl kullanabileceğini ele alan araştırma raporu yayımlandı. Rapora ilişkin açıklamalarda bulunan KoçSistem Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Evren Dereci, üretim başta olmak üzere iş dünyasına liderlik eden otomotiv sektörü, dijital dönüşümün güçlü etkisinin en hızlı yaşandığı sektörlerin başında geliyor.  Türkiye’de otomotiv sektörünün dijital dönüşümdeki durumunu gözler önüne sererek, ileriki dönemde varılacak noktayı ve sektörün dönüşümü için atılması gereken başlıca adımları göstermek için yola çıktık. Dönüşüm yolculuğunun farklı seviyesindeki otomotiv markalarına tarafsız bir rehber oluşturma hedefinde olduklarını söyleyen Evren Dereci, IDC Türkiye analistlerince farklı kurum ve kuruluşlarla görüşülerek hayata geçirilen çalışmanın, otomotiv sektöründe dijital dönüşüm için önemli bir başucu kaynağı olacağını vurguladı. 

DİJİTAL DÖNÜŞÜM DOĞRU BİLİŞİM VE YAN SANAYİ EKOSİSTEMİYLE MÜMKÜN

IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları da araştırma raporundan çıkan sonuçlarla ilgili olarak, otomotiv sektörü oyuncularının, dijital dönüşüm ve inovasyon yolculuklarını, ancak doğru bilişim ve yan sanayi ekosistemi aracılığı ile sağlıklı sürdürebileceklerini, yerel ve global pazarda rekabetçi olabileceklerini, kârlılıklarını artırabilir” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2018, 10:16
YORUM EKLE

Radyo

Halıcı

Dergiler