banner1322
x

Omron’dan aydınlatma ve görüntü işlemeyi birleştiren akıllı kamera

Omron, gelişmiş görsel denetim odağında aydınlatma ve görüntü işleme işlevini birlikte gerçekleştiren FHV7 Serisi akıllı kamerasını piyasaya sundu. 

Omron’dan aydınlatma ve görüntü işlemeyi birleştiren akıllı kamera
Endüstrideara

Çok sayıda ürünün bir arada yer aldığı üretim hatlarında endüstrinin yüksek hassasiyet standartlarında görsel denetim gerçekleştirmek için 12 megapiksel yüksek çözünürlüğe sahip tek bir FHV7 Serisi akıllı kameraya sahip olmak yeterli oluyor. Üreticiler, ürün kalitesini koruma ve geliştirmenin yanı sıra kusurların nedenlerini anında tespit etmek için daha katı kalite kontrol denetimleri uyguluyor. Ayrıca, değişen tüketici gereksinimlerini karşılamak için müşteri odaklı üretim trendine paralel olarak sıklıkla birden fazla ürün üretiliyor. Bu durum ise farklı renk ve boyutlardaki ürünler için kalite denetimi ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Esnek üretim ortamında gelişmiş kalite denetimi için farklı ürünler arasındaki geçiş süreçlerinde duruşları en aza indirmek ise çok önemli hale geliyor.

GÖRSEL DENETİMİ ÜRETİM SÜREÇLERİNE ADAPTE EDİYOR

Omron, gelişmiş görsel denetimin üretim süreçlerine zahmetsizce adaptasyonuna imkan veren yüksek performanslı akıllı kamera alanına giriş yaptı. Çok renkli ışık ve otomatik odaklı lense sahip FHV7 Serisi, denetimi gerçekleştirilecek nesnelerin renk ve boyutundaki değişikliklere esnek biçimde yanıt veriyor. Bu tasarım esnek üretim hatlarında dahi kamera kurulumu için özel beceri gereksinimini, farklı ürün ve denetim kriterleri ayarlama ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Ayrıca sınıfının en iyisi hızlarda görüntü özelliği ve en iyi çözünürlüklerini sunan 12 megapiksel kamera, üretim hızında düşme olmadan yüksek hassaslıkta denetim uygulanması ve üretim kalitesinin artırılmasına imkan veriyor. Bu özelliklerin yanında, denetim görüntülerini normalin iki katı hızla sıkıştırarak tüm görüntü verilerinin ölçüm sırasında dahi kaydedilmesini sağlayıp, kalite kontrolün büyük önem arz ettiği üretim süreçlerinde tam izlenebilirlik imkanı veren yüksek hızlı görüntü sıkıştırma algoritması bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 15:36
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını