Omron ve Cisco güç birliğine gidiyor

Omron Corporation ve Cisco Systems, Omron'un, üretim tesislerinde zorlu koşullarda güvenilirlik sağlamak için tasarlanmış programlanabilir mantıksal kontrol cihazlarına (PLC) Cisco'nun öncü ağ ve güvenlik teknolojisini entegre edecek işbirliğine gidiyor.

Omron  ve Cisco güç birliğine gidiyor
Robot Zirvesi

İki şirket, bu işbirliği kapsamında günümüzün giderek daha akıllı bir hale gelen üretim tesislerinin güvenliğini IoT ile geliştirirken müşterilerin üretim faaliyetlerini emniyetli ve güvenli bir hale getirmesine yardımcı olacak.

IoT yaygınlaştıkça ağa bağlı cihaz sayısının 2020 yılına kadar 50 milyara ulaşması öngörülmektedir. Bunun yanında dünya genelinde üreticiler, üretim kabiliyetlerini artırarak küresel rekabetçiliklerini ve kurumsal değerlerini güçlendirmeye çalışmaktadır. Sektör ayrıca, üretim tesislerini akıllı hale getirme gerekliliğine yanıt vermek için dijital teknolojileri aktif bir biçimde kullanma eğilimindedir. Aynı zamanda, fidye yazılımları ve diğer kötü amaçlı yazılım saldırılarından kaynaklandığı bildirilen üretimde bozulma vakalarının ortaya koyduğu gibi üretim tesisleri her zamankinden daha ciddi tehditlerle karşı karşıya kalmaktadır.

Bununla birlikte müşteriler ve pazar, gıda ve farmasötik ürünlerinde daha yüksek düzeyde kalite ve güvenliğin yanı sıra elektronik parçalar sektöründeki her bir bileşenin kalitesini sağlamak için izlenebilirlik talep etmektedir. Üreticiler, üretim ortamında yukarıdaki sorunlara çözüm ararken ve kurumsal sosyal sorumluluklarını yerine getirirken üretim teknolojilerini iyileştirmeyi sürdürme konusunda kayda değer zorluklarla karşılaşmaktadır.

Omron ve Cisco, otomasyonun temel bileşenleri olan PLC'lerin, üretim tesislerindeki kişiler, makinelere ve üretim hatlarına bağlı cihazlar ve veri alışverişi olmak üzere birbirinden ayrı üç unsur için güvenlik doğrulaması sağladığı güvenli bir ortam oluşturmak için birlikte çalışacaktır. Cisco'nun dünya genelinde kendini kanıtlamış ağ ve güvenlik teknolojilerini, Omron'un kontrol cihazı teknolojisiyle entegre etmek yoluyla kontrol ve bilgiyi bir araya getirerek şirketler, üretim tesislerinde emniyetli ve güvenli IoT sağlayarak üretimde ilerlemeye katkıda bulunacaktır.

Bu teknolojik ortaklığı kurmadan önce Omron, OPC UA sunucusuyla birlikte standart olarak gelen ve güvenliği etkin küresel iletişim standardına uygun en iyi PLC ürünü olan NJ Serisi Makine Otomasyon Kontrolörünü geliştirmiştir. Yeni PLC'ler, OPC UA desteği sunan yazılım ve cihazlarla güvenli veri iletişimi sağlamaktadır.

Ayrıca şirketler, bu teknolojik işbirliği kapsamında Omron PLC'lerini Cisco'nun ağ ve güvenlik teknolojisiyle birleştirerek kişi ve cihazların kimlik doğrulaması için mevcut çözüm çeşitliliğini artıracak.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 20:26
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını