banner1322
x

NB-IoT Teknolojisi kapsamında Türkiye’de ilk ürünleri biz gerçekleştirdik”

Endüstri Gündemi programının bu haftaki konuğu Roltek Kurucu Ortağı Serhat Evcim oldu. Kablosuz Otomasyon Çözümleri ile ilgili yeni gelişmeleri masaya yatırdığımız programda, sektörlerin ihtiyaçlarını konuştuk. 

NB-IoT Teknolojisi kapsamında Türkiye’de ilk ürünleri biz gerçekleştirdik”
Enerji Zirvesi

Evcim konuşmasına şu sözlerle başladı: “Roltek 2014 yılında kuruldu ve akıllı şehirlere yönelik kablosuz haberleşme teknolojisi geliştirmeyi hedefledik. Roltek bu alanda fabrikalardaki endüstriyel ekipmanlar arasında data transferlerini gerçekleştirilmesini sağlıyoruz. Akıllı şehirlere yönelik kablosuz otomasyon çözümleri sunuyoruz. Irak’ta yaptığımız bayilik sözleşmesi ile birlikte yurt dışındaki çalışmalarımıza ağırlık veriyoruz.  NB-IoT dediğimiz teknoloji kapsamında Türkiye’de geliştirilen ilk ürünlerden birkaçını biz gerçekleştirdik. Bu alanda Ericsson ile çalışma fırsatı bulduk. Nerobant IOT alanında dünyada oldukça büyük bir pazar bulunuyor. Çünkü maliyetler diğer GSM operatörlerine göre çok daha avantajlı oluyor. Bu da amorti sürelerinin çok daha kısa olmasını sağlıyor.” dedi.  
Roltek Kurucu Ortağı Serhat Evcim ile akıllı şehirlere yönelik kablosuz haberleşme teknolojilerini ve NB-IoT teknolojisi ile elde edilebilecek avantajları konuştuk. 
 

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 09:50
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını