"Motoru arızaya götürecek sebepleri ortadan kaldırmaya odaklanıyoruz"

Banner Enginnering Türkiye Teknik Müdürü Can Yiğit, Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi'nin ilk gününde gerçekleştirilen ilk panelde konuşuyor. Kestirimci bakım için önemli çözümler sunduklarını anlatan Yiğit, "Amacımız motoru büyük oranda ayakta tutmak ve motoru ya da rulmanı arızaya götürecek sebepleri ortadan kaldırmaya odaklanıyoruz" dedi.

"Motoru arızaya götürecek sebepleri ortadan kaldırmaya odaklanıyoruz"
Endüstrideara

Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi'nin ilk gününde ilk panel devam ediyor. Yoğun ilgi gören panel daha başlamadan salonun tamamı doldu.
Banner Enginnering Türkiye Teknik Müdürü Can Yiğit 5 ana ürün gamında faaliyet gösterdiğini kaydederek, özellikle otomotiv ve yan sanayide kablosuz haberleşmede kablosuz vibrasyon sensörleriyle ayrıştıklarını söyledi. 3km'ye kadar mesafe kablosuz iletişim kurabildiklerini söyleyen Yiğit, kestirimci bakım için önemli çözümler sunduklarını anlattı.

Kablosuz alanda vibrasyon ve sıcaklık ölçüm sistemleri ile öne çıktıklarını söyleyen Yiğit, saniyede 20 bin tane veriyi işleyip değer üretebildiklerini vurguladı. "Amacımız motoru büyük oranda ayakta tutmak ve motoru ya da rulmanı arızaya götürecek sebepleri ortadan kaldırmaya odaklanıyoruz". şeklinde konuşan Yiğit, dinleyicilerden gelen soruları yanıtladı. Panel devam ediyor... 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 15:32
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını