Microsoft İçin Özel İşlemci Üretecek

Microsoft İçin Özel İşlemci Üretecek

Microsoft İçin Özel İşlemci Üretecek
Endüstrideara

Küresel teknoloji endüstrisinin dev kuruluşları MediaTek ve Microsoft, inovasyon ve güvenlik için iş birliği yapıyor. Jerry Yu, “Microsoft’un yeni nesil Azure Sphere çözümüne özel ilk işlemci MediaTek tarafından geliştiriliyor” dedi.

Dünyanın önde gelen işlemci üreticisi MediaTek, Microsoft ile iş birliği yapıyor. Microsoft’un yeni nesil Azure Sphere çözümüne özel ilk işlemci, MT 3620 MediaTek tarafından geliştiriliyor. MediaTek’in Microsoft Azure Sphere için geliştirdiği MT 3620, nesnelerin interneti, yerleşik güvenlik ve yerleşik bağlantı konularında inovasyon çıtasını yeni bir düzeye taşıyor.

Microsoft’un Azure Sphere çözümü, yüksek düzeyde güvenlik sunan, uygun maliyetli bağlantılı Mikrodenetleyici (Multicontroller Unit / MCU) cihazların bulut bilişim hizmetlerine erişiminde, en yüksek güvenlik standartlarını düşük maliyetle sunuyor.

Yüksek bağlantı özellikli işlemci setleri konusunda Microsoft’la uzun soluklu bir iş birliği deneyimine sahip olan MediaTek’in, Microsoft Azure Sphere İş Ortağı Programı’nın referans işlemci geliştiricisi olduğunu söyleyen MediaTek Başkan Yardımcısı ve Akıllı Cihazlar İş Grubu Genel Müdürü Jerry Yu, “Bu adımı, tasarım uzmanlığımızın yanı sıra, yakın ilişkiler içerisinde olduğumuz Microsoft’un bu alandaki vizyonuna inancımızla atıyoruz. Bu vizyon, işlemciden başlayıp bulut bilişim hizmetlerine uzanan rotada sunulan Nesnelerin İnterneti hizmetlerine güvence ve güvenlik katarak, şirketler ve tüketiciler için bağlantılı cihazların satışını ve kullanımını daha pratik kılmayı öngörüyor” dedi.

Haberin Tamamı ST Endüstri 4.0 Uygulamaları Dergisi'nin Mayıs 2018 Sayısında

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2018, 08:50
YORUM EKLE

Fatih Otomasyon

Çizgi

Dergiler