MESS VE MİCROSOFT, DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜN KİLİDİNİ AÇACAK

Microsoft Türkiye ile MESS, MESS Teknoloji Merkezi MEXT çatısı altında Türk sanayisinde dijital dönüşümün kilidini açacak bir iş birliğine imza atıyor.

MESS VE MİCROSOFT, DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜN KİLİDİNİ AÇACAK
Robot Zirvesi

Microsoft Türkiye ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), Türk sanayisinin dijital dönüşümüne katkı sağlamak amacıyla iş birliklerini bir adım daha ileriye taşımaya hazırlanıyor.

LANSMANI 15 HAZİRAN'DA YAPILACAK

Dünyadaki ilk  üretim teknolojileri deneyim alanı olma özelliğine sahip Microsoft Üretim Teknolojileri Merkezi, MESS tarafından kurulan dünyanın en büyük, en gelişmiş ve en kapsamlı dijital dönüşüm ve yetkinlik gelişim merkezi olan MEXT çatısı altında hizmete açılacak.

Sanayide dijital dönüşüme farklı bir boyut kazandıracak bu stratejik ortaklık ile sanayide dönüşüm hareketi başlayacak.

MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ve Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin’in ortak ev sahipliğinde gerçekleştirilecek lansman, 15 Haziran 2021 Salı günü gerçekleştirilecek.

İLK KEZ DENEYİMLEME FIRSATI BULACAKLAR

Microsoft Üretim Teknolojileri Merkezi’nin kapsamlı ileri üretim teknolojileri demo alanında sanayicilere; operasyon teknolojisi için siber güvenlik, görüntü/ses/video işleme, markanın endüstriyel IoT, büyük veri, yapay zeka ve makina öğrenmesi ile saha çalışanları için verimlilik sağlayan teknolojiler sunulacak.

Bu sayede MESS üyeleri ve ekosistemi de hibrit bulut çözümlerini Türkiye’de ilk kez MEXT içerisinde deneyimleme imkanına sahip olacak.

Bunun için özel sektör, kamu kesimi ve akademik dünyanın; yenilikçi iş birlikleri kurulması için bir araya gelmesi, üretim sektörünün dijital teknolojilerle kalkınması ve ihtiyaç duyulan yetenek dönüşümüne katkı verilmesi hedefleniyor.

ORTAKLIĞIN HEDEFİNDE NELER VAR?

Stratejik ortaklığın gelecek hedeflerinde ise şu maddeler var:

•    Sosyal fayda anlayışıyla Türkiye’deki ve yakın çevresindeki Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki gençlerin dijital geleceğe hazırlanmasına destek olunacak.
•    Microsoft Türkiye’nin yerli çözüm ortaklarının çözümleri sunularak bölgedeki üretim teknolojilerine yön verilecek.
•    Üretim sektörünün ihtiyaç duyacağı dijital teknolojilerle donatılmış çalışanların yetiştirilmesi için kapsamlı eğitim programları düzenlenecek.
•    Yöneticiler için Yapay Zeka seminerleri düzenlenecek.
•    Bilgi ve veri üreticileri için Yapay Zeka Akademileri kurulacak.
•    Microsoft Cloud Society üzerinden MESS üyelerine özel uzaktan eğitim müfredatı geliştirilecek.
•    Bilgi teknolojileri ve ileri analitik profesyonelleri için Veri Madenciliği Hackatonları, Microsoft OpenHack’leri düzenlenecek.


 
 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2021, 14:44
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını