“KOBİ’lerin gücüne inanıyoruz”

CLPA Türkiye Müdürü Tolga Bizel, KOBİ’lerin global dijital üretim zincirine bağlanmalarının rekabette Türkiye adına olumlu sonuçlar doğuracağına inandığını ifade etti.

“KOBİ’lerin gücüne inanıyoruz”
Robot Zirvesi

KobiEfor tarafından ‘’Sektörden Sektöre Çözümler ve Fırsatlar’’ temasıyla Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirilen toplantıya CLPA (CC-Link Partner Association) adına katılan CLPA Türkiye Müdürü Tolga Bizel, Türkiye'deki KOBİ’lerin dijital dönüşümüne katkı sağlayacak güncel gelişmelerin konuşulduğu toplantıda KOBİ’lerin global dijital üretim zincirine bağlanmalarının rekabette Türkiye adına olumlu sonuçlar doğuracağına inandığını söyledi. 

“KOBİ’LER DE DAHİL EDİLMELİ”

Endüstri 4.0’a entegrasyon konusunda planlanan çalışmalara büyük işletmelerin yanı sıra KOBİ’lerin de dahil edilmesi gerekliliğini vurgulayan Bizel, Türkiye ekonomisinin lokomotifi KOBİ’lerin gelecekte daha verimli ve dinamik üretim merkezlerine dönüştürülmesinin ve global dijital üretim zincirine bağlanmalarının Türkiye ekonomisi ve rekabet açısından büyük önem taşıdığını söyledi. 

“ENDÜSTRİ 4.0 İÇİN İDEAL ÇÖZÜM SUNUYOR”

Endüstri 4.0 sürecinde robotlar dahil üretim hattındaki tüm makina ve sistemlerin birbirleriyle hızlı bir şekilde haberleşmesi gerekliliğinin altını çizen Bizel, CLPA’nın temel teknolojisi CC-Link IE’nin otomasyon alanında dünyanın ilk ve tek gigabit hızında çalışan açık endüstriyel haberleşme platformu olarak Endüstri 4.0 uygulamaları için ideal bir çözüm sunduğunu anlattı.

Bizel, geleneksel endüstriyel kontrol ağları ile yalnızca bir ya da az sayıda üreticiye ait saha cihazlarının kurulumu gerçekleştirilirken, CC-Link gibi açık ağlarla söz konusu sayının 300’e ulaştığını ifade etti.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 10:04
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını