"KOBİ'LERİN DÖNÜŞÜMÜ İÇİN BİR ARAYA GETİRECEĞİZ"

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Akıllı KOBİ Projesi" ile dijital dönüşüm hizmeti veren şirketleri KOBİ’lerle buluşturacaklarını söyledi. 

"KOBİ'LERİN DÖNÜŞÜMÜ İÇİN BİR ARAYA GETİRECEĞİZ"
Endüstrideara

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yakında devreye alacakları "Akıllı KOBİ Projesi" ile dijital dönüşüm hizmeti veren şirketleri, tek bir platform üzerinden KOBİ’lerle bir araya getireceklerini ifade etti. 

"HIZLI BİR DÖNÜŞÜM SÜRECİNE GİRİLDİ"

Hisarcıklıoğlu, TOBB Dijitalleşme Sanal Fuarı kapsamında Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın da katılımıyla çevrim içi gerçekleştirilen etkinlikte konuştu. 

Pandemiyle birlikte çok hızlı bir dijital dönüşüm sürecine girildiğinin ve e-ticaretin hız kazandığının altını çizen Hisarcıklıoğlu, "Fuarlar da dijital ortama kayıyor. 2020'de neredeyse tüm fuarlar ve heyet organizasyonları iptal edilmiş veya ertelenmişti. İşte bu noktada, Ticaret Bakanı'mız Sayın Ruhsar Pekcan devreye girdi ve sanal fuar uygulamasını hayata geçirdi, iş dünyamızın da buna en hızlı şekilde adapte olmasını sağladı. Artık tüm firmalarımız, ürünlerini ve üretim kapasitelerini burada kolayca sergileyebiliyor. Kendisine bu vizyoner projesinden dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Bakan'ımızın liderliğinde, özel sektörümüze yönelik dijitalleşme desteklerinin de artarak devam etmesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

"AMAÇ, DÖNÜŞÜMLE ULUSLARARASI REKABETTE ÖNE GEÇMEK"

Yakında başlatacakları Akıllı KOBİ Projesi ile ilgili bilgiler veren Hisarcıklıoğlu, projeyle dijital dönüşüm hizmeti veren firmaları tek bir platformda KOBİ'lerle buluşturacaklarını söyledi.

Hisarcıklıoğlu, "Bundan sonra bizi bekleyen yeni normal, fiziksel etkinlikler ile sanal etkinlikleri uyum içinde yürütmek yani hibrit bir yapıya sahip olmaktır, dijital dönüşümle uluslararası arenadaki rekabette öne geçmektir. Ayrıca ürünü veya hizmeti dünyanın her köşesinde tanıtmak, pazarlamak ve oralara ulaştırmaktır. Bu kapsamda üyelerimizin yeni normale adım atabilmesine yönelik etkinliklerimize, 2021 yılı boyunca devam edeceğiz." dedi.

"İŞ BİRLİĞİ İMKANLARI DEĞERLENDİRİLECEK"

TOBB Dijitalleşme Sanal Fuarı için "Gelenekselden Yeni Normale Yolculuk" sloganıyla yola çıktılarını, telekom, yazılım ve e-ticaret gibi teknoloji üreten ve ihraç eden sektörlerden toplam 100 firmanın organizasyona iştirak ettiğine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, katılımcıların iki gün sürecek fuarda dijital dönüşüme yönelik geliştirdikleri uygulamaları, firmalara ve girişimcilere birebir tanıtma imkanı bulacaklarını dile getirdi.

Hisarcıklıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Gün boyu düzenlenecek webinarlar ve ikili görüşmelerle, bir yandan firmalarımızın dijitalleşme yolculuğunda ihtiyaç duyacakları bilgiye erişmeleri sağlanırken, diğer yandan potansiyel iş birliği imkanları değerlendirilecek. Tüm firmalarımız burada kendi imkanları doğrultusunda çeşitli indirimler sağlayacak ve bugüne özel olarak hizmetlerini de promosyonlu olarak sunacak." (AA)


 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2021, 12:11
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını