KOBİ’LERE I4 Q İLE ANALİZ İMKANI

Baca Makine Mühendislik yakın zamanda pazara sunmayı planladığı I4 Q ürünü ile KOBİ’ler makinalarını, çalışanlarını ve iş paketlerini görüntüleme ve analiz yapma imkanı sağlayacak.

KOBİ’LERE I4 Q İLE ANALİZ İMKANI
Endüstrideara

CEM KARATAY - Baca Makine Mühendislik Endüstri yakın zamanda piyasaya sunmayı planladığı Endüstri 4.0 ürünü I4 Q ürünü ile KOBİ’ler makinalarını, çalışanlarını ve iş paketlerini görüntüleme ve analiz yapma imkanı sağlayacak.

Firmanın Ar-Ge Müdürü Çağatay Cangüloğlu, Endüstri 4.0 konusunda Ar-Ge odaklı yaklaştıklarını ifade ederek bu kapsamda geliştirdikleri ve yakında lansmanını yapacakları kablosuz altyapıya sahip yeni ürünlerini anlattı:

“Endüstri 4.0 konusunda çok daha Ar-Ge odaklı yaklaşmaya çalışıyoruz. Sektörün ihtiyaçları Endüstri 4.0 denilen ve aslında karanlık fabrikalar diye adlandırdığımız çok otomatize sistemlere geçişte aslında ara bazı unsurların olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu da geçişi kolaylaştıracaktır. Bu konuda I4 Q diye bir markamız var. Bu marka altında özel ışıklı wireless kolonlar geliştiriyoruz. Çok önemli bir endüstriyel altyapıyı KOBİ ölçeğinde firmalara entegre edebileceğimizi düşünüyoruz. Kendi iş yerimizde demolarını uyguladığımız bu sistem temelde, üretimdeki hem makinalarımızı hem de çalışanlarımızı ve iş paketlerimizi anlık olarak görüntülememizi ve analizler yapabilmemizi sağlıyor. Bunu yaparken tamamen kablosuz altyapı kullandığı için de herhangi bir entegrasyon da gerekmiyor. En eski makinalarınızdan en yeni makinalarınıza kadar tamamına uygulanabilir olması aslında firmamızın gelecek öngörüsünde Endüstri 4.0 uygulamalarının ilk basamağı olabilecek bir ürün olduğunu düşünüyoruz. Bu ürünün de lansmanını en yakın tarihte yapmayı planlıyoruz.”
 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 15:37
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını