banner1339
x

KOBİ'leri Endüstri 4.0 uygulamaları ile tanıştıracak

GEOS Proje Uygulama Mühendisi Mehmet Erol Çakır, katılımcısı oldukları Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi'nde 'Endüstri 4.0 nedir?' ve 'İşletme için en uygun Endüstri 4.0 çözümü nasıl kullanılır?' gibi konularına yoğunlaşacaklarını kaydederek, "Bize göre KOBİ'lerin de Endüstri 4.0 uygulamaları ile tanışması ve üretimde kullanması kaçınılmaz" dedi.

KOBİ'leri Endüstri 4.0 uygulamaları ile tanıştıracak
Enerji Zirvesi

GEOS Proje Uygulama Mühendisi Mehmet Erol Çakır, "Projelerimizde, müşterinin isteği doğrultusunda Endüstri 4.0'a uygun çözümler arıyor ve uygulama alanında proje alt yapısını buna göre oluşturuyoruz" dedi. Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi'nin de katılımcısı olan GEOS'un projenin tasarım bölümünde, anlık veri paylaşımı içerisinde olacak olan ve birbirleriyle sürekli iletişim halinde konuşacak olan bilgisayar ve makina adreslerini en uygun ve ergonomik biçimde oluşturduğunu vurgulayan Erol Çakır; "Bu sayede, üretilen ya da geliştirilen ürün, yapılacak üretim yanlışlarının önüne geçerek, endüstri mühendislerince izlenebilirliğe ve kontrol edilebilirliğe açık bir yapıda gerçekleşmiş oluyor. Şirketimizin Endüstri 4.0 kapsamında, yapılacak olan üretim hatalarını en aza indirmek, depolanan verilerde çok yer kaplayan değil tasarruflu yer kaplayan veri tutmak ve sonrası servis hizmetleri ve raporlama işleri için veriye hızlı erişim sağlamak gibi vizyonları mevcut" dedi. Mehmet Erol Çakır, Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi'ne özel açıklamalarda bulundu.

"KÜÇÜK İŞLETMELER DE, ER YA DA GEÇ ENDÜSTRİ 4.0 İLE TANIŞACAK"

"Öncelikle, odaklanacağımız en ileri konu, 'Endüstri 4.0 Nedir' ve 'İşletme için en uygun Endüstri 4.0 çözümü nasıl kullanılır?' olacak" diyen Çakır, "Zira bizim için 4.0 uygulamaları sadece büyük işletmeler için geçerli olmayacaktır. Küçük işletmelerin de, er ya da geç 4.0 uygulamaları ile tanışması ve üretimde kullanması kaçınılmaz olacak. Aslına bakarsak Endüstri 4.0 bu konuya değinmiş ve ismini modüler uygulanabilirlik olarak vermiştir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 15:57
YORUM EKLE

Huawei

Proven

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını